Kui tavaliselt läheb kaardimängude mängimiseks vaja rohkem kui ühte mängijat siis pasjanss tuntud ka nimega solitaire on kaardimäng, mida mängitakse täiesti üksinda. Eesmärk on lauale asetatud kaardid pasjanss reeglid aluseks võttes laual ümber mängides need ettenähtud korra järgi asetada. kasiino.com annab ülevaate sellest mängust ja tema erinevatest pasjanssi variatsioonidest.
Solitaire raha peale
Kas teadsid, et Solitaire’i saab ka raha peale mängida? Kui tasuta mängimisest on villand saanud, siis võid proovida Retro Solitaire või Casino Solitaire Optibet online kasiinos.
Pasjansi reeglid
Tavaliselt hakkab mängija kaarte ühest kohast teise tõstma, järgides mängu reegleid. Eesmärk on mänguga jõuda pasjanss reeglites määratud asetuseni. Näiteks selleni, et kaardid sorteeritud mastide kaupa ja tugevuse järgi järjestatud. Pasjansis võib kasutada üht või enamat kaardipakki. Kõige tuntumad pasjansi tüüpi mängud on pasjanss Klondike, pasjanss Spider ja pasjanss FreeCell.
Ülaltoodud üldised reeglid kehtivad kõigile erinevatele pasjanss/solitaire tüüpidele, kuid loomulikult on kaardimäng pasjanss täpsemad reeglid iga erineva mängu puhul natuke erinevad.
Kuidas mängida pasjanssi?
Kaardimäng Solitaire (tuntud ka kui Klondike Solitaire) on üksiku mängija kaardimäng, mida saab mängida nii arvutis kui ka tavaliste mängukaartidega. Tavalise kaardipakiga pasjanssi mängimine võib olla isegi huvitavam kui digitaalses versioonis, pakkudes mängijale klassikalist ja nauditavat kogemust.
Mängu eesmärk
Solitaire’i mängu eesmärk on paigutada kõik kaardid neljale erinevale masti-alusele, alustades ässast ja lõpetades kuningaga, kuni iga mast on täidetud õiges järjestuses.
Mängu alustamine
Mängu alustatakse ässade paigutamisega tühjadesse kohtadesse ning seejärel ladutakse järk-järgult järgmisi kaarte vastavalt järjestusele, kuni leitakse sama masti ässast kõrgem kaart.
Kaarti vahetamine
Kaartivahetuse alal saab kaarte vahetada, kuni need on otsas, otsides seejuures vajalikud kaardid, et sobitada neid vastavalt suurusele ja mastile kaartide peale, mis on juba kaardiväljal olemas.
Mängu võitmine
Mängu võitmine saavutatakse, kui kõikide mastide kaardid on paigutatud õigesse järjekorda, lõppedes kuningatega.
Tasuta pasjanss kaardimäng
Kui eelnevat lugedes on tekkinud küsimus, et kus siis on võimalik solitaire kaardimängud endale arvutis ette võtta ja mängima asuda siis anname loomulikult ka siin vastused. Vaatame kiirelt kuidas avada endale arvutis pasjanss tasuta. Eesti veebilehtedest on üks võimalus Solitaire mängimiseks Delfi mängukoobas. Siit leiab erinevaid pasjanssi tüüpe ning mängimine on täiesti tasuta.
Alati on võimalus avada ka solitaire mängud oma arvutis. Windows operatsioonisüsteemis on need mängud tavaliselt olemas, kuid tihti nõuavad need endale konto loomist. Sama ajal on olemas juba ka online kasiinod, kus konto avamine pole enam vajalik ja mängida saab ilma registreerimiseta.
Pasjansi mängutüübid
Kuigi paljud pole sellest teadlikud on sadu (ja ilmselt tuhandeid) erinevaid pasjansimänge.
Siin on 8 mängu, mis on kõige tuntumad:
Pasjanss Klondike
Klondike on kõige tuntum pasjansimäng, mida paljud nimetavad lihtsalt Solitaire’iks. Seda mängu iseloomustab kaardipakk, millel on ülesanne korraldada kaardid neljas järjestikuses, mastide järgi ja õiges järjekorras. Mäng on lihtne ja lõõgastav, mis teeb selle suurepäraseks ajaviiteks, kuid samas pakub piisavalt väljakutseid, et hoida mängijat huvitununa.
Pasjanss FreeCell
FreeCell on pasjansimäng, mis paneb tõsiselt proovile mängija mõtlemisvõime. Erinevalt teistest pasjansimängudest, kus kaardid jaotatakse juhuslikult, on FreeCellis kõik kaardid alguses nähtavad, mis annab mängijale täieliku ülevaate mängu käigust. Selle mängu lahendamiseks on vaja strateegilist mõtlemist, kuna kaardid tuleb paigutada kindlas järjekorras, kuid samas saab igal sammul langetada otsuseid, mis võivad viia kas võiduni või ummikusse.
Pasjanss Pyramid
Pyramid on ainulaadne pasjansimäng, kus eesmärk on ühendada kaks kaarti, mille väärtuste summa on 13, et need eemaldada. Üks huvitav omadus on see, et mängijad peavad otsustama, milliseid kaarte eemaldada, et nende väärtused kokku läheksid 13. See mäng nõuab matemaatilist mõtlemist ja head kaardimälu, kuna mängija peab kogu aeg jälgima, milliseid kaarte on juba mängust eemaldatud ja millised on veel saadaval.
Pasjanss Golf
Pasjanss Golf on lihtne, kuid samas väljakutsuv kaartide paigutamise mäng, kus eesmärgiks on kaotada kõik kaardid laualt. Mängijad peavad liigutama kaarte vastavalt nende väärtusele, asetades need järjekorras suuremaks või väiksemaks. Õnne ja strateegia tasakaal on Golfi pasjansis oluline, pakkudes lõputut harjutamisvõimalust ja lõbu, kui püüad kõik kaardid laualt eemaldada.
Pasjanss Spider
Spider on palju keerulisem kui Klondike ja vajab mängijalt rohkem planeerimist ja oskusi. Sellel mängul on mitu erinevat versiooni, sealhulgas Spider 1 mastiga ja Spider 2 mastiga. Spider 1 mastiga on mäng lihtsam, kuna kõik kaardid kuuluvad ühte masti, kuid Spider 2 mastiga versioon lisab rohkem väljakutseid, kuna mängijal tuleb hallata kahte erinevat masti, et saavutada võit. Üks Spideri omadustest on see, et mängijad saavad liigutada mitme kaardi gruppe, mis muudab mängu strateegilisemaks.
Pasjanss Forty Thieves
Forty Thieves on üks keerulisemaid pasjansimänge, mis vajab mängijalt täpset planeerimist ja mõtlemist. Siin tuleb kaardid paigutada õiges järjekorras 8 erinevasse hunnikusse, mille igaüks peab algama ässaga ja olema järjestatud kasvavas järjekorras. Erinevalt teistest pasjansimängudest ei ole siin kaarte vaba liikumisvõimalus ja mäng on palju rohkem strateegilist planeerimist nõudev. Kui oskad Forty Thievest mängida, oskad ka enamikku teisi pasjansimänge.
Pasjanss Canfield
Pasjanss Canfield, tuntud ka kui Klondike’i raske versioon, on põnev kaartide paigutamise mäng, kus eesmärgiks on kaardipakkide järjestikune paigutamine nelja eraldi aluse peale. Mängu väljakutseks on piiratud liikumisvõimalused ja kaardipakkide ümberpaigutamise vajadus strateegiliselt, et teha ruumi ja leida õiged kaardid. Canfield pakub mängijatele võimalust oma oskusi täiustada ning panna proovile oma planeerimisvõime, kuna mängu edu sõltub sageli õige ajahetkel tehtud käikudest.
Pasjanss Yukon
Yukon on Klondike’iga sarnane, kuid siin on mängijatel rohkem vabadust kaarte liigutada. Erinevalt Klondike’ist saab Yukonis liigutada rühmi kaarte koos, olenemata nende järjestusest, mis lisab mängule rohkem strateegilisi valikuid. Yukoni vene versioon on eriti keeruline, kuna siin peavad mängijad arvestama oma liikumiste täpsusega, et saaksid mängu lõpuks kõik kaardid õigesti paigutada.
Milline poleks ka sinu esimene valik, proovida tasub neid mänge kindlasti. Lisaks ajaviitele annavad need ka võimaluse hoida oma mõttetegevust teravana ja tähelepanu arendada. Mentaalne treening on ju vähemalt sama oluline kui füüsiline liikumine.
Soovitame kõigil oma klientidel mängida vastutustundlikult ja pidada meeles, et kasiinomängud on mõeldud eelkõige meelelahutuseks. Me ei soovita kasutada kasiinos mängimist sissetuleku teenimise allikana. Kui tunned, et mängud ei paku enam lõbu ja Sul tekivad sõltuvuslikud nähud, soovitame otsida professionaalset abi.