Bingo

Kus saab Eestis online bingot mängida?

Eesti inimestele on kõige tuntum ehk Eesti Loto poolt korraldatav Bingo Loto, mida paljud mängivad veel siiani kioskist piletit ostes ja siis kolmapäeviti televiisorit vaadates loositavaid numbreid maha tõmmates. Küll aga saab Bingo Lotot mängida ka Eesti Loto veebilehelt ostetud virtuaalse piletiga, mille süsteem Sinu eest pärast teleloosimist ära kontrollib. Kuivõrd Eesti inimesed on harjunud just selles keskkonnas bingo mängimisega, on ka jackpotid üldjuhul võrdlemisi suured.

Bingot on aga võimalik mängida ja jackpote võita palju tihedamini kui kord nädalas kolmapäeval. Selleks on osa Eestis litsentstitud kaughasartmängukorraldajatest oma mängude valikusse võtnud lisaks muule ka bingo. Hetkel on Eestis lubatud online-kasinode hulgas kaks bingo pakkujat: Unibet ja Paf.

Unibet
  • Tervitusboonus
    100% kuni 200€ ja 20 tasuta spinni
  • Hinnang
Lugege arvustust Liitu nüüd!
PAF
  • Tervitusboonus
    100% kuni 100€ + 100 tasuta spinni
  • Hinnang
Lugege arvustust Liitu nüüd!

Kuidas alustada?

bingo eestis

Esmalt tuleb Sul valida online-kasiino, kus Sa bingot mängida sooviksid. Siit leiad kasiinod, kus saab mängida bingot ning mis on Eestis Maksu- ja Tolliameti poolt litsentsitud.

Ava ühes neist kasiinodest konto ning uuri seejärel, kas kasiinol on bingomängijate tervituspakkumine. Mõni internetikasiino võib pakkuda ka täiesti tasuta bingoraha või pileteid, et saaksid kätt harjutada ja ehk endale alustamiseks juba ka algsumma teenida.

Konto on olemas, mis edasi?

Kui oled edukalt konto avanud ning kas boonusraha saanud või sissemakse teinud, on aeg valida bingo tuba. Otsi enda valitud kasiinost nuppu “Bingo”, mis viib Sind edasi bingo mängude lobbysse. Üldjuhul on valikus mitu erinevat mängutüüpi.

Kuidas jackpotid toimivad?

Jackpote võib olla kahte sorti: garanteeritud või kasvavad. Mõned saidid võivad pakkuda väikest garanteeritud jackpoti või korraldada õhtusi suurema garanteeritud jackpotiga mänge, et meelitada rohkem mängijaid. Suurem osa jackpotidest on aga siiski kasvavad, mis tähendab, et mida rohkem on mängijaid ning mida rohkem pileteid need mängijad ostavad, seda suuremaks kasvab ka jackpot. Jackpoti numbrit on igal mängijal võimalik reaalajas jälgida nii enne mängu sisenemist kui ka mängu ajal. Jackpot võidetakse teatud arvu numbrite väljaloosimisel “täismaja” saamisel. Täismaja tähendab 90-palli bingo puhul 15 numbrit ning 75-palli bingo puhul 25 numbrit.

Kuidas bingos võita?

Kui hakkad bingot mängima, on oluline, et enne piletite ostmist enda jaoks mõned asjad selgeks teeksid. Olgugi et online bingo tundub lihtsamast lihtsam, tuleb teatud strateegia järgmine siiski kasuks. Oleme Sulle välja kirjutanud mõned näpunäited, mida enne online bingoga alustamist lugeda soovitame.

Hoia pakkumistel silm peal!

Igal bingo pakkujal on omamoodi mängud ning nii ka kampaaniad. Bingo pakkumised on üldjuhul lihtsa ülesehitusega ning üsna suur võimalus on, et olenemata kampaaniast saad neis osaledes oma raha eest palju rohkem. Näiteks võidakse pakkuda tasuta pileteid, korraldada bingoturniire või anda Sulle bingomängude mängimiseks tasuta lisaraha.

Mängi mitme kaardiga korraga!

Veel üks võimalus keerata võimalused pisut rohkem enda kasuks on osta korraga mitu piletit ja mängida nende kõigiga ühes raundis. Kui plaanid osta kohe päris mitu tükki, on igal online-bingo mängu puhul võimalus arvuti Sinu eest numbreid maha tõmbama panna, et ükski number kahe silma vahele ei jääks.

Loe reeglid läbi!

Kuigi bingo üldreeglid on universaalsed, võib igal internetikasiinol olla oma lisareeglite kogum, kas või näiteks kujundid, mida tuleb kokku koguda. Sel viisil ei pea Sa muretsema selle pärast, et midagi valesti teeksid ning seetõttu oma võiduvõimalusest ilma jääksid.

Püüa hoiduda “tipptundidel” mängimiseset!

Bingo võiduvõimaluste arvutamisel ütleb üsna lihtne loogika seda, et mida rohkem on mängijaid, seda raskem on võita. Üldiselt näidatakse lobbys bingotubade hetkemängijate arvu – proovi võimalusel mängida siis, kui see number on kõige väiksem.

Kombineeri erinevaid nõuandeid!

Võttes arvesse kõiki või vähemalt paari ülalnimetatud nõuannet, võid oma võiduvõimalusi tõepoolest märkimisväärselt suurendada.

Online bingo jututubade sõnavara

Kui mängid ainult online-bingot, märkad peagi, et suuremal osal bingotubadest on ka oma jututoad. Nagu tänapäeva netiavarustes ikka, kiputakse pigem kasutama lühendeid ning nii ka bingo “keeles”. Esimestel kordadel võib see näida kui täiesti võõras keel, seega oleme Sulle alustuseks ära toonud mõned kasutatavamad lühendid. Neid kasutatakse suures osas inglise keeles.

bingo

CM – Chat Monitor. Inimene, kes jälgib jututoas toimuvat. Kui Sul tekib küsimusi, võid need chatis esitada ning saad vastuse oma CM-ilt. Samuti võtab CM ohjad enda kätte siis, kui mõni jututoas osaleja rikub reegleid, üritab petta või kasutab ebasündsat sõnavara.

GL – Good luck! Enamasti algavad kõik bingomängud just selle akronüümiga CM-ilt ja/või teistelt mängijatelt.

3/2/1 TG – to go. Mängijad annavad teistele teada, mitu numbrit neil veel võidu saavutamisest puudu on.

Mis on bingo?

Juba 16. sajandil oli bingo mäng, milles mängijad kasutasid nummerdatud kaarte, et loosida auhindu. Mängu põhimõte on üsna lihtne: mängu ajal tõmbab võõrustaja numbreid ja mängijad täidavad need kaardil olevad numbrid. See, kes täidab esimesena kogu kaardi, võidab ja hüüab sõna “Bingo!”. Sõltuvalt bingo tüübist võivad kaardid erineda numbrite arvu poolest, mida on vaja koguda, et võita.

Bingo mängutüübid

Olgugi, et bingo on väga lihtsate reeglitega mäng, leidub siiski mitmeid erinevaid populaarsemaid ja vähem populaarsemaid versioone. Mõni versioon on tekkinud päris algsest bingost, mõni on bingo arengu käigus tänase versioonini mõne vahestaadiumina lihtsalt püsima jäänud ning mõni on teatud eesmärkidel spetsiaalselt sellisena välja mõeldud. Toome välja neli kõige populaarsemat bingo varianti, mida tänapäeva online kasiinodes kasutatakse.

90 palli bingo

Piletil on 9×3 ruudustik, igas 9 ruuduga reas on 4 tühja ruutu ja 5 numbriga ruutu. Seega on kokku piletil 15 numbrit. Üks 15-numbriga pilet moodustab osa kuuest piletist, kuhu on juhuslikkuse alusel paigutatud kõik 90 numbrit. Traditsiooniliselt ostetakse kõik 6 piletit, et garanteerida igal numbrite väljahüüdmisel kokkulangevus. Osta võid aga ka 1 pileti korraga.

30 palli mingi bingo

30 palliga bingo on üks kõige uuematest bingomängudest. Selle puhul on tegemist põhimõtteliselt bingo kiirversiooniga, kus on ainult üks võimalik võidukombinatsioon – täismaja. Ühtegi muud vooru (nagu nurgad, diagonaalid vms ei loosita). Kaart on 3×3 ruudustikuga ning sisaldab 9 numbrit. 30-palli bingo võitja on mängija, kes saab kõik 9 numbrit oma kaardil täis kõige kiiremini.

75 palli bingo

Eestis (ja ka Ameerika Ühendriikides) kõige mängitum bingo versioon. Piletil on 25 ruutu: 5 rida 5 veergu ning iga BINGO tähe alla paigutatakse juhuslikult valitud numbrid igale numbrile “kuuluvast” vahemikust, kokku 75 numbri seast. Need vahemikud on: B (1-15), I (16-30), N (31-45), G (46-60), O (61-75). Mõne bingo pakkuja puhul on ruudustiku kõige keskmine ruut tühjaks jäetud (N veeru kolmas ruut) ning seda võib kasutada vajalike kujundite kokkusaamiseks (kui ülejäänud vajaminevad numbrid on juba koos). Erinevaid kujundeid, mida neist 25st ruudust kokku panna saab, on väga palju. Seega pane hästi tähele, millist või milliseid kujundeid on Sinu valitud mängus nõutud, et võita.

80 palli bingo

Väga sarnane 75-palli bingole, kuid seda mängitakse 4×4 ruuduslikul ja 16 numbriga ilma tühjade ruutudeta. Numbrite paiknemise loogika põhineb ka numbrite grupeerimisel või erinevatel värvidel (näiteks punase alla kuuluvad numbrid vahemikus 1-20).

Soovitame kõigil oma klientidel mängida vastutustundlikult ja pidada meeles, et kasiinomängud on mõeldud eelkõige meelelahutuseks. Me ei soovita kasutada kasiinos mängimist sissetuleku teenimise allikana. Kui tunned, et mängud ei paku enam lõbu ja Sul tekivad sõltuvuslikud nähud, soovitame otsida professionaalset abi.