Blackjack

Online blackjack – mitmekülgne mäng igale maitsele: huvi viib tihti rahaliste panusteni.

Blackjacki populaarsus tuleneb selle lihtsatest reeglitest, mitmekülgsusest ja arusaadavusest isegi algajatele, kel pole oskusi ega kogemust. Samas ei luba mitme kaardipakiga mäng ka kogenud mänguritel kaarte lugeda, mis tähendab, et algajatel on võitmiseks samasuugsed võimalused nagu vanadel tegijatel.

Netikasiinod tekitasid blackjacki vastu uue huvilaine. Kasiinoportaalid pakuvad erinevaid simulaatoreid, kus igaüks kasutab mängu erinevaid variatsioone. Adrenaliini lisavad mänguväljad, kus panus on märksa suurem kui blackjacki tavapärane maksimumkoefitsient 3:2.

Tavapärase blackjacki reeglid

Netis ei erine blackjacki mängimine pea kuidagi oma harilikust versioonist. Kaardipakkide arv, mida mängus kasutatakse varieerub, kuid ei ületa kunagi kaheksat. Kaarte vahetatakse siis, kui virtuaalsele diilerile jääb esialgsest kogusest alles üks kolmandik.

Kuidas võita?

Blackjacki oluline tunnus on vastasseis – mängija versus kasiino. Kui konkurente on vähem, on võit lihtsam: võita tuleb vaid virtuaalset diilerit. Selleks on mitu varianti:

 • Saada blackjack;
 • Olla 21le lähemal kui konkurent (kuid mitte seda arvu ületada);
 • Kasiino saab rohkem punkte kui 21.

Esimesel juhul on mängija võit 3:2, teistel puhkudel võidab mängija sama palju juurde, kui ise panustas.

Kasiinode piirangud mängija kasuks

Klassikaline blackjacki simulaator võimaldab mängijal näha diileri esimest kaarti. Mängija võib võtta kindlustuse, kui diileril on käes äss. Ässa omamine tõstab võiduvõimalust: blackjack võib tulla nii kümne kui ka pildikaartide, poisi, emanda või kuningaga. Kindlustuse hind on pool algsest panusest. Kui kasiino saab blackjacki, saab mängija võidu koefitsiendiga 2:1.

Virtuaalse diileri teine piirang on kohustusliku lisakaardi võtmine kui käes on alla 17 punkti. See suurendab kasiino ülevõtmise riske. Sarnased blackjacki reeglid on klassikalises versioonis tüpilised, kusjuures võivad mõnes mänguversioonis ka puududa. Konkreetne näide on ameerika ja euroopa blackjack. Ameerika mudel nõuab diilerilt lisakaardi võtmist, kui tal on soft 17, mille üks kaart on äss, kuid euroopa versioon nõuab mängu lõpetamist.

Millist mänguautomaati valida

Hasartmänguturul toodavad mänge erinevad firmad. Populaarseimad neist on Betsoft ja NetEnt. Malta ja Rootsi tootjate välja antud simulaatorid pakuvad blackjackist järgmisi versioone:

 1. Pirate 21;
 2. Pontoon;
 3. 21 Burn;
 4. Super 7.

Iga variatsioon sisaldab täiendavat välja, mis toob tihti suuri võite, esialgse panusega võrreldes lausa kuni 5000-kordset.

Pirate 21

Versioon, millel on põhiväljal kõige enam võidukombinatsioone. Täiendavaid võiduvõimalusi saab mängija järgmistel juhtudel:

 • 5 või enam kaarti käes, ilma et see läheks üle 21. Viie puhul makstakse suhtega 3:2, kuue puhul 2:1 ja seitsme puhul 3:1.
 • Kombinatsioonid 6-7-8 või kolm seitset liigitatakse sarnaselt. Erinevate värvide puhul on koefitsient 3:2, sama on 2:1; tipikogus – panuse kolmekordistamine.

Mängija poolt kogutud 7-7-7 kombinatsioon toob 1000 dollarit, kui diileri esimene kaart on ka seitse, ning 5000 dollarit, kui esialgne panus ei ole väiksem kui 25 dollarit.

Super 7

Raha eest mängijatele pakub peamiselt huvi väli “Super 7”. Panus annab võidu siis, kui mängija esimene mängukaart on 7. Mida rohkem seitse järjest langeb, seda suurem on auhinna kogunemine:

 1. 3:1;
 2. 50:1;
 3. 500:1.

Muud võidud vastavad mängu klassikalisele versioonile.

Kokkuvõte

Blackjacki automaatide hulk annab võimaluse mäng enda maitse järgi valida. Iga versiooni saab endale igakülgselt selgeks teha tasuta versioonidega, kus pole vaja ei registreerida ega ka raha mängu panna.

Soovitame kõigil oma klientidel mängida vastutustundlikult ja pidada meeles, et kasiinomängud on mõeldud eelkõige meelelahutuseks. Me ei soovita kasutada kasiinos mängimist sissetuleku teenimise allikana. Kui tunned, et mängud ei paku enam lõbu ja Sul tekivad sõltuvuslikud nähud, soovitame otsida professionaalset abi.