Korduma kippuvad küsimused

Korduma kippuvad küsimused

Igal kasiinokülastajal – olgu siis alles alustaval kliendil või juba vanal kalal – tekib vahetevahel küsimusi. Loomulikult on alati võimalik kõik oma küsimused oma kasiino klienditoele esitada, kuid tihtipeale hõljuvad paljudel inimestel sarnased või isegi identsed küsimärgid pea kohal. Seepärast on Kasiino.com meeskond siia lehele kokku kogunud kõige rohkem huvi tekitanud teemad, küsimused ja nende vastused. Juhul, kui leiad, et midagi on puudu, anna meile sellest kontaktivormi kaudu teada!

1. Kampaaniad ja boonused

Mis on tasuta spinnid ja kuidas neid kasutada?

Tasuta spinnid, nagu nimigi vihjab, on keerutused kasiinos, mille eest ise maksma ei pea. See tähendab, et saad kasiinomängu mängida ja võite teenida oma online-kasiino poolt kindlaks määratud keerutuste ulatuses. Üldjuhul on neil keerutustel ka kindel väärtus ning seda muuta ei saa.

Kui saad tasuta spinnide pakkumise või tegemist on üldise pakkumisega veebilehel, logi lihtsalt oma veebikasiino kontole sisse, ava kõnealune mäng ja hakka mängima. Peaksid saama teate, et Sinu tasuta spinnid on üle kantud. Vahel võib kampaania tingimustes aga ka kirjas olla, et enne tasuta spinnide saamist tuleb täita teatud nõuded. Loe reeglid hoolikalt läbi, et hiljem ei tekiks arusaamatusi.

Oma võidud tasuta spinnidelt saad välja võtta, kui oled täitnud kohaldatavate boonusereeglite all esitatud nõuded. See ei pruugi aga ka kõikides kasiinodes nii olla, nii et taas kord – loe enne kampaania reeglid läbi!

Mis on taaslaadimisboonused ja kuidas need toimivad?

Taaslaadimisboonused (või ka tervituspakkumistes esinevad sissemakseboonused) tunned ära seda tüüpi sõnastuse järgi: 100% kuni 100 €. Selle näite põhjal saab klient, kes teeb kuni 100 € suuruse sissemakse, täpselt sama palju veel boonusena juurde. Pakkumise reegleid lugedes tuleks silmas pidada seda, et mitmel juhul võib Sinu enda sissemakse summa boonuse all nii kaua lukus olla, kuni boonuse vabastamise tingimused on täielikult täidetud. Lisaks peaks märgitud olema veel ka see, kas boonuse tingimuste täitmisel kasutatakse esimesena kliendi enda raha või boonusraha.

Miks ma ei saa oma raha välja maksta kohe, kui ma boonust kasutades võidu teenisin?

Boonustel on alati läbimängimistingimused. Läbimängimistingimused on üldjuhul aga üsna sarnased, olenemata kasiinost, kus boonus on saadud. Üldiselt on tingimused boonuse vabastamiseks ka üsna ranged, jäädes enamasti 25 kuni 40-kordse läbimängimisnõude vahele. See tähendab, et näiteks: oled saanud boonuse summas 100 € ning läbimängimise nõue on 35-kordne; kokku tuleb panuseid teha 100 x 35 = 3500 € eest. Olenemata sellest, kui palju Sa võitnud oled, ei loeta boonust enne vabastatuks, kui oled nõutud summa mängu pannud.

Miks boonuste juures on märgitud, et mõned mängud lähevad boonuse läbimängimisel teistsuguse koefitsiendiga arvesse kui teised?

Boonuse reeglites on alati kirjas, kui palju võetakse erinevat tüüpi mänge mängides arvesse Sinu tehtud panusest. Slotimänge arvestatakse tavaliselt 100% ulatuses, ehk kui reeglites on nõutud 50 € suurust läbimängimist ning teete slotimängudes 1 € suuruseid panuseid, siis lähevad need panused arvesse ka 1 € väärtusega.

Kui boonuse juures on aga märgitud, et näiteks videopokkeri panused lähevad arvesse vaid 10% ulatuses, siis selle boonusega ainult videopokkerit mängides peaksid läbi mängima 10x rohkem kui läbimängimistingimustes kirjas. See tähendab, et videopokkeris 1 € suuruse panuse tehes läheks boonuse vabastamiseks sellest arvesse vaid 0.10 €.

2. Kasiino

Kas ma saan oma kasiinot usaldada?

Korralikes kasiinodes on kõigi mängude aluseks juhuslike arvude generaator. Samuti peavad kõik tarnijad olema sertifitseeritud kasiinomängude tarnijad, et neid kontrollitaks rangelt ning et veenduda, et nende tegevus vastab eeskirjadele. Otsi sertifikaatide kohta märged kasiinosaidi jalusest või nende tutvustuslehelt. Kui Sa seda ei leia, küsi klienditoest järele!

Kas mul on võimalik kasiinomänge tasuta proovida enne kui ma rahaga mängima hakkan?

Oleneb kasiinost. Mõnes veebikasiinos saad Sa kõiki saidil olevaid mänge mängida kohe, kui oled lehe avanud, ilma sisse logimata. Teistes kasiinodes saad ka sisseloginuna kasutada mõlemat versiooni – nii raha peale mängimist kui ka tasuta versiooni.

Kust ma leian mängude reeglid?

Selleks on üldjuhul kaks võimalust. Kindla mängu reeglid leiad alati mängu avamisel. Otsi kas “?” nupukest või i-ga märgistatud kohta. Mängude reeglid leiad kindlasti ka eraldi vastavate mängutootjate veebilehtedelt.

Kas ma saan kasiinomänge mobiilis ka mängida?

Oleneb samuti kasiinost. Kuna tänapäeval kolivad kõik internetiteenused aina rohkem mobiilsetesse seadmetesse üle, siis üritavad ka online-kasiinod oma mänge ja teenuseid mobiilisõbralikemaks lihvida. Üldiselt on seda teatud osas ka juba tehtud, kui enamikus kasiinodest on mobiilikasiino valikus vähem mänge kui arvuti veebiversioonis. Logi oma kasiinosse mobiili kaudu sisse ja saad teada, milliseid mänge pakutakse.

Mis on wild- ja scatter-sümbolid ning boonusmängud?

Lisaks tavalistele rullikutel olevatele mängusümbolitele, millest on võimalik võidukombinatsioone tekitada, on rullikutele peidetud ka erisümboleid. Wild asendab ükskõik millist muud sümbolit ning kui see satub mõnele võiduliinile koos kahe samasuguse sümboliga, annab selline kombinatsioon võidu.

Scatterid on olenevalt mängu teemast erimärgistusega sümbolid, mis tähistavad boonusmängude võimalust. Tavaliselt tuleb scatter-sümboleid ühe keerutuse jooksul koguda 3, et saada boonusmängu. Boonusmäng on „kõrvalepõige“ tavalisest mängukäigust ning võib sisaldada kas tasuta keerutusti, erinevat disaini, ülesandeid või kõike eelnevat korraga.

Mis on võidutabel?

Iga mängu juures on märgitud ära, millised sümbolid ja nende kombinatsioonid millisel tasemel võite genereerivad. Sealsamas on üldiselt nähtaval ka võiduliinid ehk siis millistel joontel antud sümbolite järjestused paiknema peaksid, et Teie võidu saaksite. Üldjuhul koosneb võidukombinatsioon kolmest järjestikusest sümbolist. Pidage silmas ka seda, et erinevatel sümbolitel on erinevad väärtused ning seega võib teatud sümbolite samale reale saamine anda suurema võidu kui mõni muu sümbolite rida.

Mis on mängu tagasimakseprotsent ehk võiduprotsent ehk mängija tasu (rtp – return to player)?

Mängu avamisel leiad reeglite juurest kindlasti ka koha, mis näitab ära tagasimakseprotsendi. Tänapäevaste veebikasiinode mängude puhul jääb see 95 ja 99 protsendi vahele. Näiteks on ülipopulaarse NetEnti mängu Mega Fortune Dreams võiduprotsent 96,4, mis tähendab, et kogu mängu pandud summast makstakse 96,4% mängijatele tagasi ja kasiino võidab 3,6%. See protsent ei tähenda aga seda, et iga mängija individuaalselt selles ulatuses raha tagasi saab. Tagasimakseprotsent kehtib mängule üldiselt, üle kogu NetEnt võrgustiku ehk korraga kõikidele üle maailma erinevates veebikasiinodes vastavat mängu mängivatele inimestele. Kuna kasiinomängud põhinevad õiglase mängu tagamiseksjuhusliku numbri generaatoril, mida kasiinod ise kontrollida ei saa, siis on võitude väljamakse alati juhuslik. Nii võibki juhtuda, et mängija, kes mängib iga päev 1000 € eest, ei võida nädala jooksul mängides mitte midagi, kui samas vaid ühe spinni teinud mängija võib maanduda koheselt suurvõidul.

Mängu avades jääb ekraan lihtsalt mustaks ning mäng ei lae lõpuni. Mida teha?

Soovitame Sul esmalt tühjendada oma veebibrauseri küpsised ja vahemälu ja/või proovida mõnda muud veebilehitsejat, mida Sa muidu igapäevaselt ei kasuta. Kontrolli kindlasti ka üle, et Sinu seadmes oleks Java ja Flash Playeri kõige uuemad versioonid ning vajadusel uuenda need. Kui nendest näpunäidetest abi ei olnud, siis võta ühendust oma veebikasiino klienditoega.

Mis juhtub siis, kui keset mängu katkeb internetiühendus?

Kui mängu ajal katkeb ühendus serveriga, ei kaota Sa oma raha ega võite. Kõik mänguringid logitakse eraldi ja tõrke korral jääb teave endiselt kättesaadavaks.

Kui mängu ajal katkeb ühendus, ava mäng uuesti ja see jätkub kohast, kus pooleli jätsid. Mänguautomaadid, mis katkestuse ajal keerlesid, lõpetavad ringi isegi ühenduse katkemise korral.

3. Konto ja registreerimine

Kuidas registreeruda?

Igas veebikasiinos on registreerumiseks saadaval registreerimisvorm. Paljudes Eesti kasiinodes on nüüd võimalik konto avada ka ID-kaardi või Mobiil-ID kaudu, mis on eriti mugav ja turvaline, sest andmed võetakse ID-kaardilt ning endal ei ole vaja kõiki lahtreid täitagi. Soovitame aga iga registreerimise sammu täpselt jälgida ja kõik kirjasoleva hästi läbi lugeda, k.a reeglid ja tingimused, et hiljem ei tekiks asjatuid arusaamatusi.

Mitu kontot ma registreerida võin?

Igas portaalis on lubatud registreerida vaid üks konto. Kuna Eesti seaduste kohaselt pead registreerumisel märkima ka oma isikukoodi, mille õigsust kontrollib Maksu- ja Tolliamet, siis on juba sellega eemaldatud võimalus mitme konto registreerimiseks.

Küll aga ei ole Sulle seatud piiranguid selleks, kui mitmes online-kasiinos Sa endale konto luua võid! Soovi korral tee konto kas või igas kasiinos.

Kas ma võin oma lähedasele või sõbrale panustamiskonto luua?

Ära seda päris kindlasti tee. Veebikasiinodes on lubatud luua konto ainult isikul endal – samuti ei ole lubatud kolmandatel osapooltel (isegi kui tegemist on parima sõbra või pereliikmega) kellegi teise kontot kasutada. Hoia oma paroolid ainult enda teada ning tee makseid ainult enda nimel olevatelt maksevahenditelt, et vältida igasuguseid arusaamatusi.

Kas on oluline, millises riigis ma kontot luues viibin?

Jah. Kuna Eesti seadused reguleerivad hasartmängude korraldusfirmasid ja on tänu sellele on seatud üsna suur hulk piiranguid, siis üks neist on see, et Eestsis litsentsitud online-kasiinos konto registreerimiseks ja selle kasutamiseks peab klient viibima Eesti territooriumil.

Kuidas ma saan endale turvalise parooli luua?

Salasõna valimine on alati Sinu enda teha, kuid valiku tegemisel palume meeles pidada järgmist:

 • Salasõna peab sisaldama vähemalt 6 tähemärki
 • Ära kasuta oma kasutajanime osana salasõnast
 • Kombineeri salasõna nii suurtest kui väikestest tähtedest ja numbritest
 • Tee oma salasõna raskestiarvatavaks, kuid püüa seda ise meeles pidada
 • Ära vali salasõna, mida on lihtne ära arvata nagu näiteks „olybet“ või „salasõna“ või „123456“.
 • Ära vali ainult ühte sõna, enda nime, e-maili aadressi või muud isiklikku infot, mida on lihtne ära arvata.

Kuhu ma saan oma kaebused esitada?

Kui Sul on kaebusi oma kasiinosaidil toimuva kohta, s.t kampaaniate, väljamaksete vms osas, siis võta koheselt ühendust oma kasiino klienditoega. Juhul, kui kasiino Sinu muret ei lahenda või Sul on tunne, et lahendus oli ebaõiglane, siis võid alati oma ametliku kaebuse esitada Maksu- ja Tolliametile, või kui sobilik, ka Tarbijakaitseametile.

Mida teha, kui mul on kahtlus, et keegi on minu kontosse sisse häkkinud?

Kui Sul on kahtlus, et Sinu kontot on kolmanda isiku poolt (kuri)tarvitatud, võta koheselt ühendust oma kasiino klienditoega. Mida varem sellele jälile jõutakse, seda paremad on võimalused suuremate kahjustuste ärahoidmiseks.

Kuidas konto sulgeda?

Uuri esmalt, kas Sinu veebikasiinos on võimalik konto seadete alt ise sulgeda. Enamikus kasiinodest seda ise teha ei saa ning konto blokeerimiseks tuleb ühendust võtta klienditoega.

Kas ma pean enda isiku tuvastama ja kuidas ma seda teha saan?

Seaduste kohaselt peavad kõik litsentsitud veebikasiinod kindlaks tegema oma klientide isikud. Eelkõige on see vajalik selleks, et ära hoida nii alaealiste hasartmängudega tegelmise kui ka kriminaalsete tegude vältimiseks. Uuri oma veebikasiino reeglitest või konto informatsiooni lehelt, millal ning milliseid dokumente Sult nõutakse ning esita oma dokumendikoopiad nii pea kui vaja ning võimalik. Kui kontol on isikutuvastus tehtud, on kindlam tunne nii kasiinol kui ka Sul endal, sest üldjuhul toimuvad ka maksed sellistel juhtudel kiiremini.

Kes võivad online kasiino mängijaks registreeruda?

Eestis tegutsevates online kasiinodes võivad konto avada kõik vähemalt 21-aastased Eesti kodanikud, kes pole seadnud endale Eesti Maksu- ja Tolliametis või eesti.ee portaalis õnnemängude mängimise keeldu.

4. Live Kasiino

Kui ma näen mõne mängu juures vestlusakent, siis milleks see mõeldud on?

Vestlusaken on mõeldud selleks, et saaksid suhelda päris krupjeede ja kasiino mängusaali vanemaga. Nad vestlevad Sinuga meeleldi ja vastavad kõigile Sinu küsimustele reaalajamängude kohta. Nad ei luba aga mingeid solvanguid, samuti mitte ahistamist ega ebaviisakat keelekasutust. Nii käituvate mängijate vestlusõigused peatatakse.

Mis juhtub, kui diiler teeb vea?

On väga ebatõenäoline, et krupjee/diiler eksib. Kui see peaks aga siiski juhtuma, kutsutakse kohale mängusaali vanem. Kui mängu saab õiglasel viisil jätkata, siis seda tehakse. Vastasel juhul mäng tühistatakse ja kõik panused tagastatakse.

Mis juhtub, kui kuulike ruletirattast välja hüppab?

Kui pall ruletirattast välja hüppab, paneb mängusaali vanem ratta vastassuunas liikuma ning ratta uuesti keerlema. Mängu ei tühistata.

Kas live kasiino laudades on limiteeritud summad, mida saan korraga panustada?

Jah ning tavaliselt näed Sa neid limiite juba enne mänguga liitumist. Uuri, kas limiidite info on määratud juba alguses bänneril või pead Sa selleks kursori mängu nimele viima või on need eraldi mängu kõrval välja toodud.

5. Maksed

Kuidas teha sissemakse?

Sissemakse peaks veebikasiinodes olema üks lihtsamatest toimingutest, sest keegi ei soovi, et makse tegemiseks kuluks liiga palju aega ja närve ning kasiinod teavad, et lihtsad ja loogilised maksed on nende A ja O. Sissemakse nupu peaksid leidma suurelt kohe kui oled veebikasiinosse sisse loginud ning see võiks nähtaval olla ka igal lehel. Järgi hoolikalt kõiki samme makse sooritamisel.

Erinevates online kasiinodes võivad pakutavad sissemakse meetodid olla mõnevõrra erinevad. Kõik Eesti online kasiinod võimaldavad sissemakseid teha pangaülekannete ja krediitkaartidega, osades online kasiinodes saab lisaks makseid sooritada ka erinevate e-rahakottide kaudu (nt. Neteller, Skrill või paysafecard).

Kuidas teha väljamakse?

Raha väljavõtmiseks logi sisse oma kontole sisse ning peaksid vastava nupukese/lahtri/lingi leidma sissemaksevõimaluste lähedalt. Pea meeles, et üldjuhul tuleb väljamakse sooritamiseks kasutada samalaadset makseviisi, kui sissemakse tegemisel. Erandiks on see, kui sissemakse sooritamiseks kasutatud meetod on kontol mingil põhjusel blokeeritud. Sisesta summa, mille soovid välja võtta ja kinnita valik. Olenevalt veebikasiinost võivad maksed olla automaatsed, mis tähendab, et need kinnitatakse koheselt ning seejärel laekuvad need märgitud aja jooksul. Kui tegemist on aga manuaalsete väljamaksetega, siis peaksid arvestama lisaks veel ka kinnitamiseks kuluva märgitud ajaga (üldiselt kuni 12, 24 või 48 tundi).

Mis on IBAN ja Swift ja kust ma need leian?

IBAN on rahvusvaheline pangakontonumber ja SWIFT-kood on Sinu panga rahvusvaheline kood. Mõlemad hõlbustavad rahvusvahelisi pangatehinguid. Need numbrid võivad kirjas olla Sinu pangakonto väljavõttel ja e-pangas jaotises „Pank”, „Sätted” väljadel „Konto nr, nimetus, IBAN”. Kui Sul ei õnnestu seda teavet leida, võta ühendust oma pangaga ja palu abi. Kasiino Sind selles osas abistada kahjuks ei saa.

Mis on CVC2/CVV kood?

CVC2 või CVV kood on Sinu krediitkaardi tagaküljel olev kolmenumbriline turvakood. Üldjuhul leiad selle allkirjariba lõpust.

Mis on tööpäev/pangapäev?

Tööpäeva all peetakse silmas nädalapäevi esmaspäevast reedeni. Tööpäevade/pangapäevade alla ei kuulu nädalavahetused ega riiklikud pühad. Seda tasub silmas pidada eriti väljamaksete puhul, kui laekumise aja juurde on märgitud näiteks 1-3 päeva. Kui taotlesid väljamakse reede pärastlõunal, siis võib makse Sinuni jõuda hiljemalt järgmise nädala kolmapäeval.

Miks mu väljamakse tühistati?

Põhjuseid väljamakse katkestamiseks võib olla mitmeid, kuid kõige tavalisemad neist on:

 • Sa ei ole sissemakset täielikult läbi mänginud. Üldiselt tuleb reeglite ja tingimuste kohaselt sissemakstud summa enne väljamakse sooritamist selle vähemalt ühekordses ulatuses kasiinosaidil läbi mängida.
 • Väljamakse on taotletud valele maksevahendile. Turvalisuse huvides palutakse klientidel kasutada väljamakseks sama maksevahendit, mida kasutati sissemakse tegemisel. See tähendab, et Sul võidakse väljamakse taotleda viimati kasutatud meetodile.
 • Väljamakse on taotletud pangakontole/maksevahendile, mis ei ole Sinu nimel.
 • Sul on palutud isikutuvastuseks dokumente esitada. Kui enne väljamakse taotlemist või selle ajal on kasiino palunud Sul dokumente saata, siis üldjuhul nad väljamakset enne ei kinnita, kui dokumendid saadetud on.
 • Sinu kontol viiakse läbi standardne turvakontroll.

Kui Sa ei saa päris täpselt aru, mis võiks olla põhjuseks, et Sinu väljamakse katkestatud on, võta julgelt oma veebikasiino klienditoega ühendust ja küsi järgi!

Kas ma näen oma varasemaid sisse – ja väljamakseid?

Jah! Kõik online kasiinod võimaldavad kasutajatel jälgida sooritatud sisse – ja väljamaksete ajalugu.

Kas väljamaksete ja sissemakse suurus on piiratud?

Jah. Tavaliselt on sissemaksetele ja väljamaksetele seatud nii päeva-, nädala- kui ka kuulimiidid. Täpse info limiitide kohta leiad oma online kasiino maksete lehelt. Limiidid võivad olla erinevate makseviiside puhul erinevad.

6. Vastutustundlik mängimine

Mis on vastutustundlik mängimine?

Kui hasartmängufirma soovib, et tema kliendid tunneksid end keskkonnas turvaliselt ja usaldaksid kasiino motiive, jagab firma kindlasti informatsiooni selle kohta, kuidas end sõltuvusse jäämise eest kaitsta. Lisaks nõuannetele peaks märgitud olema kindlasti professionaalset abi pakkuva(te) institutsiooni(de) andmed. Kui tegemist on ulatuslikuma kliendibaasiga veebikeskkonnaga, pakutakse enamasti ka keskkonnapõhiseid limiteerimisvõimalusi, näiteks enesevälistuse võimalust, sissemakse- ja/või kaotuslimiite, ainult valitud toodete blokeerimist jms.

Mis on enesevälistus?

Suuremad hasartmängusaidid pakuvad kõikidele oma klientidele soovi korral ka konto teatud ajaks blokeerimist. Olenevalt saidist on saadaval kindlad perioodid, mille valimisel ja kinnitamisel sulgub konto ning kliendil ei ole sellele võimalik mitte mingil viisil enne märgitud ajaperioodi lõppu ligi pääseda. Enesevälistuse lõppedes aktiveerub konto automaatselt ning klient saab keskkonda edasi kasutada.

Mis on maksu-ja tolliameti hasartmängupiirang?

Eesti Maksu- ja Tolliametis on igal inimesel võimalik seada keeld kõikidest hasartmängukorraldajatest eemale hoidmiseks. Ainus valdkond, millele piirangut seada ei ole võimalik, on kiirloterii. EMTA piirangu saab seada ajavahemikuks 6-36 kuud ning seda saab teha vaid isik iseenda jaoks, kolmandad osapooled selleks õigust ei oma. Piirangu saab seada kas e-maksuametis, mängukohtades (nt kasiinodes) või Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroos. Selle piirangu endale seadnud isikul ei ole lubatud piirangu perioodi jooksul siseneda ühtegi mängukohta füüsiliselt ega ka avada/kasutada ühtegi veebikeskkonas olevat hasartmängukontot.

Mis on sissemakselimiit?

Sissemakselimiit on lisaks enesekeelamisele üks populaarsematest mõistliku mängimise tööriistadest. Sellega on Sul võimalik seada piirang summale, mida saad lubada valitud peroodi jooksul oma kontole sisse maksta. Pane aga tähele, kas Sinu poolt valitud kasiino sissemakselimiit võtab arvesse väljamakseid (näiteks kui sead limiidiks 10 €, kuid teed väljamakse 100 €, siis saad sisse maksta 110 €) või mitte (sõltumata väljamaksetest saad sisse maksta ainult 10 €).

Mis on kaotuslimiit?

Kaotuslimiit on summa, mida lubad endal hasartmängusaidil kaotada. See ei ole seotud sissemaksetega, vaid ainult summaga, mida oma bilansist päevas/nädalas (või muu valitud perioodi jooksul) kaotada võid.

*Vahel võidakse lisaks kaotuslimiidile või selle asemel pakkuda panustamise limiiti, mis on sarnane, kuid võtab arvesse kõiki veebisaidil tehtud panuseid, olenemata sellest, kas võidad või kaotad.