Blackjacki Reeglid ja Juhised

Blackjack online’i reeglid – detailne käsiraamat alustavale mängijale

Vanemate inimeste jaoks on Prantsusmaal sündinud mäng tuntud kui „atskoo”. Nõukogude ajal teadsid mängureegleid mitte ainult eluküpsad mehed, vaid ka elukutselised luusijad, kes vahetasid oma klassid keldrite ja pööningute vastu. Tänapäeval ei ole aga seesugune romantism moes.

Lisaks sellele on nõukogude „atskoo” mitmes mõttes erinev prantsuse „vingt-et-un’ist”, alustades kaartidest ja lõpetades punktisüsteemiga. Tänapäeval hoiavad mängu populaarsust üleval veebikasiinod, mis pakuvad hasartsele publikule blackjacki simulaatoreid eriti vabadel tingimustel ehk tasuta, ööpäevaringselt ning registreerimata.

Erinevad mänguloojad

Kuulsad internetimängude loojad NetEnt, 1×2 Gaming ja Betsoft on välja andnud blackjack’i eri versioonide jaoks välja ka slotimänge. Vaatamata mängu eri liikide variatiivsusele, jäävad blackjacki üldised mängureeglid suhteliselt sarnaseks.

Punktisüsteem ja kaardipakk

Kaardiking sisaldab kuni kaheksa tavalist 52 kaardiga kaardipakki (4 masti ning kaardid alates kahest kuni ässani) ilma jokkeriteta. Analoogsed reeglid laienevad ka kaardimängu simulaatoritele. Single Jack Slot Betsoftilt toimib ühe kaardipakkiga, Ameerika ja Euroopa automaadid kuuega.

Punktide arvutussüsteem on äärmiselt lihtne:

  • Äss on kas 1 või 11 punkti, sõltuvalt sellest, kas punktide kogusumma püsib 21 piires.
  • Pildikaartide väärtuseks on kümme punkti (poisid, emandad, kuningad).
  • Kaardid 2-st 10-ni on nominaalväärtusega.

Iga mängija eesmärk on diilerit võita, saades suurema punktisumma kui tema ning samas mitte üle 21. Kui mängija saab üle 21 punkti, kaotab ta panuse automaatselt isegi siis, kui diiler peaks samuti üle 21 punkti saama. Juhul, kui nii diileril kui ka mängijal on sama punktisumma, jääb seis viiki ning mängija ega diiler ei kaota ega võida. See tähendab, et mäng lõppev viigiga ja mõlemad pooled saavad oma panused tagasi.

Raundi struktuur mänguautomaadis

Enamik online slotimängudest pakuvad mängijale kuni kolm kätt ühes kaardipartiis. See tõstab võimalust kasiinot võita, aga suurendab ka panuse suurust. Muideks on mängijal õigus piirduda ka vähema bokside arvuga, selleks tuleb nuppe paigutada ainult ühele mänguväljale. Kui panus on tehtud, vajutab mängija Deal nuppu, mis jagab esimesed kaardid.

Virtuaalne diiler annab mängijale kaks kaarti ja võtab endale ühe, kohe selle ka paljastades. Peale seda, on mängijal neli mängu jätkamise varianti:

  1. Hit (juurde) – lisakaarti võtma;
  2. Stand (jääb) – kaarte mitte juurde võtma;
  3. Split (poolitama, kaheks jagama) – esialgse käe jagamine kaheks või enamaks uueks käeks, lisades mängu iga uue käe eest algpanusega võrdse summa. See valik on võimalik ainult siis kui kaks esimest jaotatud kaarti ühel käel on sama väärtusega;
  4. Double down (topelt, topeldama) – esialgset panust topeldama, saades lisaks vaid ühe kaardi.

Split funktsioon omab sõltuvalt blackjacki versioonist erinevaid nüansse. Klassikalises variandis, ässade jaotamises kahe käe vahel, on lubatud võtta juurde ainult üks kaart.

See antakse välja automaatselt, peale läheb käsi kinni, sõltumata käe suurusest. Mõned mängu versioonid lubavad ka teistkordset split’i, aga Ameerika blackjack on ühekordne.

Kindlustus

See on viies variant, mida oma käega teha. Kui diileri avatud kaart on äss, pakutakse mängijale kindlustust enne seda kui diiler oma lisakaarti kontrollib või ükski mängija lisakaardi võtab. Mängija, kes soovib võtta kindlustuse, võib seda teha, lisades kuni poole oma esialgsest panusest. Kindlustuse põhimõte on kaitsta end kasiino blackjacki võidust. Tõesti, omades esimese kaardiga 11 punkti, on virtuaalsel konkurendil hea võimaluse saada blackjack.

Väljamaksete koefitsient

Mängija võidu puhul võidab ta oma panuse tagasi ja saab lisaks boonus summa. Selle suurus kujuneb võidu tingimustest:

  • Blackjack – 3:2;
  • Kindlustus – 2:1;
  • Muud juhtumid – sama, mis panus.

Saada suuremaid koefitsiente lubavad mängu erinevad variatsioonid, kus online slot sisaldab boonusmänguvälja lisapanuste jaoks. Konkreetne näide on Apparat Super 7 Blackjack, kus võidu ülemmäär arvestatakse 5000:1.

Kokkuvõte

Mängureeglid on piisavalt lihtsad. Olukorra teevad keerukamaks erinevad blackjacki variatsioonid. Just online mängu modifikatsioonid toovad kõige suurimaid võite. Täielikult aitavad blackjacki mitmekülgseid reegleid omandada demomängud. Tasuta slotiautomaatid lasevad praktiseerida mistahes selle populaarse kaardimängu variatsioone.

Soovitame kõigil oma klientidel mängida vastutustundlikult ja pidada meeles, et kasiinomängud on mõeldud eelkõige meelelahutuseks. Me ei soovita kasutada kasiinos mängimist sissetuleku teenimise allikana. Kui tunned, et mängud ei paku enam lõbu ja Sul tekivad sõltuvuslikud nähud, soovitame otsida professionaalset abi.