Pokkeri Reeglid

Pokkeri versioonide erinevused

Ainus komponent, mis eri pokkereid ühendab, on võidukombinatsioonid. Kuid kaardimängude puhul töötab nn looduslik valik – kaks sajandit on populaarsuse tipul olnud Texas Hold’em.

Mängijad, kes soovivad kaugele jõuda, peaksid just seda tüüpi mängule keskenduma.

Kombinatsioonid

Pokkeri peamine eesmärk on saada parim käsi. Kombinatsioonid algavad ühest paarist ning järgnevad tugevuse järjekorras nii:

 • Kaks paari;
 • Kolmik;
 • Rida;
 • Mast;
 • Maja;
 • Nelik;
 • Mastirida;
 • Kuninglik mastirida.

Kombinatsiooni puudumisel võidab see, kellel on kõrgeim kaart. Rida tähendab viit järjestikust kaarti, mast viite samast mastist kaarti, maja koosneb kolmikust ja paarist. Parimad kombinatsioonid on mastirida ehk samast mastist viis järjestikust kaarti ning kuninglik mastirida, kus kaardid on ühest mastist kümnest kuni ässani.

Kui kombinatsioonid õpitud, tuleb selgeks teha mänguetapid.

Texas Hold’em etapid

Mängu mängitakse 52 kaardiga. Kasiinos jagab kaarte diiler ning teistel juhtudel üks mängijatest. Ringi käiv diilerinupp aitab jälgida, kelle kord on kas päriselt või sümboolselt kaarte jagada ning kes esimesena panuseid teeb. Panused jagunevad tavalisteks ja pimedateks. Kaks diilerile järgnevat mängijat peavad automaatsed ehk pimedad panused tegema enne esimeste kaartide nägemist.

Kõige levinum on nelja vooruga mäng:

 1. Preflop. Iga mängija saab kaks kaarti;
 2. Flop. Lauale lisatakse kolm ühist kaarti;
 3. Turn;
 4. River.

Kahe viimase etapi jooksul avatakse üks täiendav kaart. Seejärel peab mängija enda kaartidest ja laual olevatest ühistest kaartidest parima kombinatsiooni moodustama.

Tegevused Texas Hold’em lauas

Esimesena on sõnaõigus diilerist vasakul asuval mängijal. Kõigil mängijatel on viis võimalust:

 1. Fold – keeldumine mängu jätkamisest konkreetses ringis;
 2. Check – ootamine ehk käigu vahele jätmine (juhul, kui keegi pole panustanud);
 3. Bet või Raise – enda panuse tegemine;
 4. Call – eelneva panusega võrdse panuse tegemine.

Viimase puhul vastab mängija kellegi teise panusele, kuid ei soovi ise panust tõsta. Pärast riverit avatakse kõik kaardid. Kaotavad käed ei pea oma kaarte avalikustama.

Võitja kindlaks määramine

Texas Hold’em’is on vastaspoole võitmiseks kaks võimalust. Esimene võimalus – olla kõige tugevama kaardikombinatsiooniga, teine – kõik teised mängijad fold’ivad. Viimane võimalus on huvitav, kuna võitja ei pruugi olla parima käega, vaid bluffida. Kui mitme osaleja kombinatsioonid on võrdsed, jagatakse kaalul olev summa nende vahel.

Online pokkeri reeglid

Pokkerimasinad ei suutnud pika aja jooksul päris mängudele vastaseväärilist mängu pakkuda. Kuid nüüd on huvi ka mängude vastu, kus vastaseks on masinast diiler. Enamikel simulaatoritest mitut vooru pole. Mõlemad pooled saavad viis kaarti. Mõnes versioonis saab kaarte vahetada, teised lubavad kaarte juurde osta. Mängija näeb vaid üht diileri kaartidest ning teeb otsuse – kas call või fold.

Diiler mängib online-pokkerit vastavalt kindlatele reeglitele. Kasiino jätkab mängu, kui tema käes on mistahes kombinatsioon. Kuid slotipokkeris ei piisa ainult diileri võitmisest, oluline on koguda ka parim kombinatsioon. Sõltuvalt käest on koefitsiendid erinevad – sama, mis diileril on väljamakse 1:1, aga full house puhul 7:1 ja royal flushi puhul 200:1.

Sarnased reeglid on näiteks Betsoft’i Caribbean Pokeril.

Soovitame kõigil oma klientidel mängida vastutustundlikult ja pidada meeles, et kasiinomängud on mõeldud eelkõige meelelahutuseks. Me ei soovita kasutada kasiinos mängimist sissetuleku teenimise allikana. Kui tunned, et mängud ei paku enam lõbu ja Sul tekivad sõltuvuslikud nähud, soovitame otsida professionaalset abi.