Korvpall on kahtlemata üks maailma armastatumaid spordialasid. Miljonid spordisõbrad üle maailma naudivad iga päev põnevusega arvukate liigade ja turniiride mängude vaatamist. Tänu sellele on see ka spordipanuste tegemisel väga populaarne valik. Enamik kihlveokorraldajaid pakub suurt valikut erinevaid panustamisvõimalusi, mille hulgast võid leida kuhjaga väga kasumlikke võimalusi. Ainus, mida tegema pead, on need võimalused tuvastama ja ära kasutama. Lihtne, eks?

Kõige rohkem korvpalli ennustusi on NBA-s

Kogu maailma panustajate hulgas on konkurentsitult populaarseim Ameerika Ühendriikides tegutseb National Basketball Association (NBA). NBA loodi 1946. aastal ja alguses oli seal vaid 11 võistkonda. 70 aasta jooksul on meeskondade arv kolmekordistunud ja viimastel kümnenditel tõmbab NBA USA korvpalliväljakutele lisaks USA kohalikele talentidele üha enam parimaid mängijaid Euroopast, Aasiast, Aafrikast ja Lõuna-Ameerikast. Iga NBA meeskond mängib 82 põhihooaja mängu – 41 kodus ja 41 võõrsil.

Selline suur mängude hulk annab kõigile spordiennustuse ja korvpalli fännidele koguni seitsme kuu jooksul pidevalt tohutu hulga mänge, millele panuseid teha. Matše toimub lausa iga päev. Aga kui Sa NBA mängude hulgast endale siiski meelepärast panustamisvõimalust ei leia, võid alati vaadata näiteks Ameerika üliõpilasliigade poole, kus mängitakse samuti iga päev kümneid mänge. Või miks mitte ka mõne Euroopa korvpalliliiga poole. Valikuid on lõputult.

Korvpalli ennustus – händikäpiga panustamine

Händikäpiga panustamine on korvpalli tulemuste ennustajate seas kõige populaarsem. Kui avad oma lemmiku spordiennustuse saidi, näed händikäpiga panuseid näiteks sellisel kujul:

Anadolu Efes Istanbul (-2.5) vs CSKA Moskva (+2.5)

See tähendab, et kui panustad Anadolu Efesi võidule, on Su panus võidukas juhul, kui Anadolu Efes võidab vähemalt 3 punktiga. Kui aga panustad CSKA Moskva võidule, siis panuse võitmiseks peab CSKA mängu võitma või kaotama mitte rohkem kui 2 punktiga.

Kas on mõtet teha spordi panuseid nõrgemale meeskonnale?

Täpselt nii nagu kõigi teistegi spordialade puhul, armastab ka korvpallis keskmine mängur panustada favoriitidele. See omakorda tähendab, et turul pakutavad koefitsiendid on nõrgemate meeskondade poole kaldu ja kohati pakutakse neile õigustamatult suuri händikäppe. Kui Sa ikka märkad matši, kus ühe meeskonna händikäpp on 15 või enam punkti ja selle händikäpiga on koefitsient endiselt magusapoolne, siis tasub kindlasti kaaluda, kas sellele mängule võiks panuse teha.

See on üks hea võimalus, kuidas otsida korraliku koefitsiendi ja hea võidueeldusega mänge. Kui mängivad kaks meeskonda, kellest ühele ei anta mingit võidulootust, on händikäpi panused üsna sageli veidi ülepingutatud.

Punktide kogusumma ennustus korvpallis

Erineva perioodi punktide kogusummad on korvpallis väga populaarsed panustamissihid. Sõltuvalt liigast või turniirist võib mängus visatud punktide arv väga erinev. NBA mängus võib mängu punktide kogusumma küündida 200 punktini või kõrgemale. Ülikooliliigades ja Euroopa korvpallimatšides jääb punktide arv aga tavaliselt 120 ja 160 vahele.

Kuidas siis korvpallis edukalt punktide kogusummale ennustada? Esimene, mida peaksid silmas pidama on see, et meeskonna viimase paari mängu keskmise punktisumma alusel ei tasu väga põhjapanevaid järeldusi teha. Pigem vaata pikaajalise trende. Näiteks on võimalik, et kuigi meeskonna X viimase 10 matši keskmine punktide kogusumma on 195 punkti, annab olulise osa sellest keskmisest annab üks mäng, kus visati kahe võistkonna peale kokku 230 punkti.

Nii et selle asemel, et vaadata ja arvutada keskmisi, võiksid lihtsalt vaadata, kui mitu korda on valitud võistkonna mängud lõppenud etteantud punktisummast suurema või väiksema kogusummaga. Näiteks kui LA Lakersi mängus saad panustada kogusummale 195.5 punkti, vaata kui paljud viimase kuu Lakersi mängudest on seda punktisummat ületanud ja kui paljud pole. Kui avastad, et kas 195 punktist suurema või väiksema punktisummaga mängud on olulises ülekaalus, võiksid kaaluda selle panuse tegemist.

Lisaks üldisele punktistatistikale vaata aga ka seda, kuidas on lõppenud samade vastaste viimased omavahelised mängud. See annab Sulle hea aimduse selle kohta, mida kohe algavast mängust oodata võid. Uuri ka seda, millised on mõlema meeskonna üldised kodu- ja külalismängude tulemused. Võid avastada, et mängutulemused kodus ja võõrsil erinevad üsna drastiliselt. Viimaseks võta arvesse ka viimaseid meeskondadega seotud sündmusi. Ka tavaliselt väga kiiretempolist mängu mängiv meeskond võib mängida aeglase ja madalaskoorilise mängu, kui neil on eelnevalt seljataga pikk ja raske mängutsükkel.

Tee korvpalli ennustus läbimõeldult

Niisiis – enne kui oma raha mängupaneku kinnitad, tasub Sul uurida pikaajalist statistikat. Pigem vali üks suure võiduvõimalusega ja põhjalikult läbi analüüsitud panustamisvariant kui kümme juhuslikku. See võib olla küll aeganõudev ja mitte ehk nii adrenaliinirohke kui kiire panustamine, aga võid olla kindel, et tulemus kompenseerib suurema ajakulu kuhjaga!