Mis on spordiennustus ja kuidas sellega alustada?

Iga mängija, kes soovib spordissündmuste tulemustele panustada, peab tegema mõned rasked otsused. Kui väiksemaid otsuseid tuleb Sul oma spordiennustuse karjääri jooksul lugematul hulgal langetada, siis kaks olulisemat otsust on

 • millistele spordialadele soovid panustada ja
 • kui paljudele spordialadele soovid panustada.

Kuigi need küsimused näivad väga lihtsad, ei suuda paljud mängijad siiski kohe enda jaoks sobivaimat viisi leida. Mis siis oleks ikkagi õigeim lahendus? Millised spordialad on panustamiseks parimad? Ja mitmele erinevale spordialale võiks panustada? Kahjuks pole neile küsimustele ühest „õiget“ vastust.

Kõige olulisem on, et leiaksid just ENDA jaoks parima spordiala, milles panused teha. Ja seda, mis spordiala on SINU jaoks parim, ei saa meie ega keegi teine öelda SINU isiklikke eelistusi teadmata. Küll aga võime anda Sulle mõned vihjed selle kohta, kuidas endale sobivaim ala leida. See ongi selle artikli eesmärk.

Milliste alade spordiennustus on kõige populaarsem?

Selle küsimuse vastus sõltub väga palju sellest, missugust maailmaosa vaadelda. On mitmeid spordialasid, mis on mõnes riigis tohutult populaarsed, aga millest mõnes teises riigis ei teata midagi. Samas on siiski ka palju spordialasid, mis on populaarsed kõigi riikide panustajade seas. Mängijate koguarvu poolest on populaarseimad jalgpalli ennustus, korvpalli ennustus ja tennise ennustus.

Playoff elimination brackets

Nende spordialade suurel populaarsusel totalisaatori mängijate seas on neli olulist põhjust.

 • Totalisaatorid pakuvad neile palju panustamisvõimalusi.
 • Need spordialad saavad televiisoris ja/või internetis suurt kajastust.
 • Teave nende spordialade kohta on lihtsasti leitav ja mitmekesine.
 • Reeglina pakuvad totalisaatorid nendele aladele väga rikkalikke panustamisvõimalusi.

Milliseid panusevalikuid spordi totalisaator pakub?

Populaarsematel spordialadel on Sul tavaliselt valida väga paljude panustamisvõimaluste vahel. Paljud mängijad armastavad teha mitu erinevat panust, sest usuvad, et nii on nende rahateenimisvõimalus suurem. Kuigi see võib osaliselt tõele vastata, tasub Sul meeles pidada, et edu aluseks on siiski Sinu panuste kvaliteet, mitte nende kvantiteet.

Kas teha spordi panused ühele spordialale või mitmele?

Selleks, et seda otsustada, peaksid teadma, millised on kummagi variandi eelised ja puudused

 • Keskendudes ühele alale (näiteks valides ainult korvpalli ennustuse) võid saada tõeliseks eksperdiks.
 • Sul on rohkem aega, et leida väärtuslik pakumine.

Esimesena nimetatud eelis on väga oluline. Kui pühendad kogu aja ühele spordialale, on Sul täiesti võimalik saada tõeliseks eksperdiks. Nii annad endale hea võimaluse totalisaatoritega võisteldes võitjaks tulla.

Samuti saad ühele spordialale keskendudes rohkem süveneda ja otsida väärtuslikke valikuid.

Vaid ühele spordialale keskendumisel on kaks olulist negatiivset tulemust.

 • Sul on vähem valikuid ja panustamisvõimalusi.
 • Osadele spordialadele saad panuseid teha vaid lühikese hooaja jooksul.

Esimesena nimetatud puudus on üsna ilmne. Kui panustad vaid ühele spordialale, pole Sul panustamiseks sama palju valikuid kui mitmele spordialale panustades.

Teine puudus on seotud vaid mõnede spordialadega nii et alati ei pruugi see Sind mõjutada. Aga kui Sinu plaanides on näiteks jalgpalli ennustus või korvpalli ennustus, tasub sellega siiski arvestada. Hoki totalisaator seevastu ootab Su panuseid aastaringselt, sest populaarseid ja võimalusterohkeid hokiliigasid on mitmeid ja ka panustamisvõimalused on rikkalikud.

Samuti tasub Sul meeles pidada, et valik pole ainult „üks ala või palju alasid“. Võid valida ka kuldse kesktee ja panustada näiteks kahele või kolmele spordialale.

Nõuanne spordi panuste tegemiseks

Kui Sinu jaoks on raha teenimine lõbusast ajaviitmisest olulisem, pead endalt küsima veel kaks olulist küsimust.

 • Kui palju aega saan spordiennustusele pühendada?
 • Millist strateegiat valides on mul suurim võimalus raha teenida?

Selleks, et järjepidevalt stabiilse suurusega kasumit teenida, pead spordiennustusele (vähemalt alguses) tohutult aega ja energiat pühendama. Et saada edukaks ei pea Sa tegema spordiennustusest endale täisajaga töökohta, aga kindlasti ei piisa eduks ka vaid sellest, kui kulutad iga päev lihtsalt paar minutit panuste valimiseks. Kui Su ajaressurss on piiratud, vali lihtsalt välja üks või kaks spordiala, millele soovid oma spordi panused teha. Võimalusel tee spordi panused populaarsetel spordialadel, sest nii ei pea Sa kulutama väga palju aega uurimustööle või kogutud info analüüsimisele.

Teine ülaltoodud küsimus on aga pikemas perspektiivis palju olulisem. Kindlasti on esimestel kuudel lihtsam teha panuseid spordialal, mida Sa juba tunned, aga kui märkad, et teiste spordi panustega on seotud suuremad boonused või kampaaniad, siis tasub endale plaani võtta ka panuste mitmekesistamist. Nagu paljudes muudes asjades pole siingi õiget ega valet vastust. Mõnele sobib korvpalli ennustus, mõnele jalgpalli ennustus, mõnele hoki totalisaator ja mõni mängija suudab edukalt kõigi kolmega toime tulla.

Ainus kindlalt vale valik on see, kui asud kohe alguses kiiresti ja tormakalt paljudele erinevatele aladele panustama. Soovime Sulle spordiennustuses palju edu ja kindlasti tutvu ka muu meie saidil leiduva teabega!

Soovitame kõigil oma klientidel mängida vastutustundlikult ja pidada meeles, et kasiinomängud on mõeldud eelkõige meelelahutuseks. Me ei soovita kasutada kasiinos mängimist sissetuleku teenimise allikana. Kui tunned, et mängud ei paku enam lõbu ja Sul tekivad sõltuvuslikud nähud, soovitame otsida professionaalset abi.