Pokkeri Strateegia

Pokkeri mängimise strateegia – abc ja paljundamistabel algajatele

Algajatel on pokkerit õpikutest keeruline selgeks tuupida. Eelkõige tuleks alustuseks mõelda omadustele, mis edukal mängijal olema peavad. Need on näiteks kiire taip, hea inimeste tundmine ning vaatlemisoskus. Viimased kaks on eelkõige olulised päris mängus, mitte internetis. Veebis on psühholoogilise portree loomine palju keerulisem ning virtuaalpokkeris päris mõttetu.

Arenemine

Strateegilise arengu esimene etapp on mängukogemuse saamine. Automaadipokker on kasulik kiire mõtlemise arendamiseks ning annab sulle võime koheselt hinnata oma käe võimalusi. Sarnaseid oskusi saab ka päris pokkeris, kuid siis peate hindama oma perspektiive pärast igat vooru: flopi, turni, harvem ka riverit.

Veel üks online-turniiride eelis on professionaalse slängi õppimine. Pokkeriraamatuid on raske alguses mõista, sest on palju termineid, kus ainsaks tuttavaks sõnaks võib olla bluff.

Ühtlasi tuleb valida, kummale rohkem keskendud:

  1. Turniirid. Tuleb eristada Sit-and-Go ja Multi Table Tournament’e. Esimene – osta end lauda ning mängida, kuni selgub võitja; teine – võistlus käib paljudes laudades ning oma muutlikkuse tõttu sobib algajale vähem.
  2. Üksikmängud. Pokkeristrateegia sõltub otseselt big blindide suurusest ehk sellest, kui suurtele summadele mängitakse.

Algaja jaoks on parim strateegia ABC pokker. Võib öelda, et see on enda strateegia rajamise aabits.

Olulised on sel puhul pokkeri graafikud ehk tabelid, kus on kirjas käte tugevus igas olukorras. Samuti määravad nad mängija käitumise sõltuvalt paljudest teguritest, sealhulgas vastaste tegevusest.

Kuidas mängida

Algaja mängija peamine ülesanne ei ole spetsialistide kopeerimine, vaid enda arendamine – heade käte võimalikult hea mängimine. Seda saab teha mitmete pokkeri standardreeglitega, nagu näiteks:

  1. Varastada blindi ainult hilises positsioonis. Soovitav on lähtuda põhimõttest: mida lähemal diilerinupule, seda parem.
  2. Tõstke panust ainult usaldusväärsete lähtekaartidega. Need on ülemise Broadway tandemid, paarid või AK.

ABC pokkeri puhul sõltub edasine käitumine flopist. Kuid põhistrateegia – mängida vaid tugevaid käsi – ei muutu. Seetõttu peab flopil edasi minema käega, mis on piisavalt hea.

Pisike detail

Konkreetne näide on KK alustamiskaardid. Sellist ei saa rikkuda isegi flop 8-3-J. Mängijal on endiselt kahe paari, kolmiku, full house ja neliku võimalus. Kuid kahe viimase võimaluse statistiline tõenäosus on küll järsult vähenenud.

Teine näide on ebamugav alustuskäsi AQ. Flopis tugevdab J-K-2 flop oluliselt mängija positsiooni.

Pärast prefloppi valitakse strateegia, mis sõltub vastaste käitumisest ja turnist ning riverist.

Ärge proovige spetsialiste jäljendada

Selle pokkeristrateegia lihtsus on tihti ka selle tagasilöök. On oluline mõista, et süsteem on välja arendatud algaja jaoks, kes mängib samasuguse tasemega vastastega. Professionaali jäljendamine annab harva häid tulemusi. Kui vastaspool ei ole veel nii tugev, on seesugune lihtne ja konkreetne skeem üsna tõhus.

Soovitame kõigil oma klientidel mängida vastutustundlikult ja pidada meeles, et kasiinomängud on mõeldud eelkõige meelelahutuseks. Me ei soovita kasutada kasiinos mängimist sissetuleku teenimise allikana. Kui tunned, et mängud ei paku enam lõbu ja Sul tekivad sõltuvuslikud nähud, soovitame otsida professionaalset abi.