Bakaraa Kaardimäng – Reeglid ja Mängimiskohad

Bakaraa kaardimäng – lihtne viis aristokraadiks saada

Bakaraa (Baccarat) geograafilist päritolu ei ole kindlaks tehtud. Mängu esivanemaks pretendeerivad Hispaania, Itaalia ja Prantsusmaa, kus see oli keskajal eriti populaarne. Evolutsiooni jooksul on bakaraa puhul muutunud kaardid (hispaanlased kasutasid tarokaarte) ja mängijate sotsiaalne staatus. Kaasajal on mäng kättesaadav ka virtuaalsetes kasiinodes.

Bakaraa põhireeglid

Mängu põhiversioon toimib ilma diileri osaluseta. Mängida võib lõputu arv osalejaid, kui vaid kaarte jätkub. Kasutatakse harilikku 52 kaardiga kaardipakki. Ühe pakiga mängitakse harva, vabalt võib olla kasutuses ka 8 pakki.

Iga mängija saab paari kaarte ning siis selgub, kas saab võtta lisa. Mängitakse erinevate reeglite järgi, mis määravad kindlaks, millistel juhtudel saab lisakaardi võtta.

Punktid

Punktide arvutamine on suhteliselt lihtne. Äss annab ühe punkti, pildikaardid ja 10 annavad null punkti ning ülejäänud kaardid on nominaalväärtusega.

Võitja on mängija, kes kogub 9 punkti. Kui seda ei saada, võidab mängija, kelle tulemus on üheksale kõige lähemal. Igalt summalt, mis ületab üheksat, lahutatakse 10 maha.

Mäng internetis

Bakaraa simulaatoreid valmistavad mitmed ettevõtted, kellest kõige populaarsemad on BetSoft, NetEnt ja Microgaming.

Põhimõtteliselt on nende mängud sarnased. Muutused on tingitud teatud nüanssidest nagu väljamaksed ja kolmanda kaardi reegel.

Mäng käib üldjuhul nii:

  • Mängija teeb panuse ühe vooru tulemusele. Valida võib kas „tie” ehk viik, „banker” ehk pankur ning „players” ehk mängijad.
  • Kaarte saavad vastaspooled vaheldumisi. Hinnatakse tulemusi ning sellest sõltub ka kolmanda kaardi jagamine.
  • Selgub võitja.

Bakaraas on isegi halba kätt omades võimalik võita. Mängus pole tarvis diilerit ületada, vaid vooru tulemusi võimalikult täpselt ennustada.

Väljamaksete koefitsiendid

Võidud makstakse välja vastavalt järgmisele skeemile:

  • Mängija – 1:1;
  • Pankur – 0,95:1;
  • Viik – 8(9) :1.

Viimane sõltub reeglitest, kas viigi eest makstakse pisut rohkem või vähem.

Kolmanda kaardi reegel

Arusaamatuste vältimiseks on kasiinod kehtestanud kolmanda kaardi väljastamiseks kindla eeskirja nii mängijale kui ka diilerile. Kolmanda kaardiga seonduv on ainus keerukas asi bakaraa puhul, kuigi üldiselt on mäng lihtne. Mängu puuduseks võib lugeda väikest võidukoefitsienti. Neile, kes soovivad ühe korraga jakckpoti võita, pole see mäng vast kõige õigem valik.

Soovitame kõigil oma klientidel mängida vastutustundlikult ja pidada meeles, et kasiinomängud on mõeldud eelkõige meelelahutuseks. Me ei soovita kasutada kasiinos mängimist sissetuleku teenimise allikana. Kui tunned, et mängud ei paku enam lõbu ja Sul tekivad sõltuvuslikud nähud, soovitame otsida professionaalset abi.