Craps Täringumäng – Reeglid ja Panused

Craps – vanim täringumäng

Täringud on hasartmängude alaliik koos kaardimängude, mänguautomaatide, loteriide ning ruletiga. Täringuid kutsutakse inglise keeles dice ning Aasias dets. Viimast loetakse seda tüüpi hasartmängude esivanemaks.

Vaidlus täringute leiutamise üle käib India ning Iraani vahel. Just Iraani territooriumil leiti selle mänguvahendi kõige vanemaid eksemplare. Nende täringute vanus ületab ekspertide hinnangul 5000 aastat.

Craps – tuntuim täringumäng

Iidset mängu soovitakse ikka ehedal kujul mängida, mistõttu on virtuaalsed versioonid vähem populaarsed. Samas on internetis neid külluses ning neid saab ka tasuta proovida.

Samas on paari täringuga lihtne mäng inimeste jaoks tundmatum kui pokker või rulett.

Proovime siis selgeks teha. Esiteks – iga Crapsi partii koosneb kahest ringist: esimene ehk come out roll ning teine ehk point roll.

Esimesest viskest sõltub, kuidas mäng edasi läheb. Sõltuvalt punktidest on võimalikud kolm varianti:

 • 7 või 11 – mängija võidab;
 • 2, 3, 12 (Craps) – mängija kaotab ning on järgmise kord;
 • Numbrid 4-6 ning 8-10 – mäng läheb teise vooru.

Mäng jätkub kuni saadakse täringute summaks 7 või taaskord sama summa (kas 4-6 või 8-10), mis saadi alguses.

Panused

Tegelikult on teine voor ülejäänud osalejate jaoks. Tehtavad panused on kas konkreetsetele summadele, teatud tulemustele või nende kombinatsioonidele.
Seepärast on panused mugav jaotada kolme kategooriasse:

 1. Panused järgmise heite summa kohta:
  · Eleven – 11;
  · Craps three – 3;
  · Craps two – 2;
  · Craps twelve 12;
  · Any seven – 7.

Esimese paari koefitsient on 15:1, teise paari puhul 30 : 1. Viimane toob neljakordse võidu.

 1. Grupeeritud
 • Any Craps – kehtib, kui saadud on 2, 3 või 12 koos 7:1 koefitsiendiga.
 • Field – saadaval igas Crapsi etapis. Panus võidab, kui täringute punktide summa jääb vahemikku 2-4 või 9-12. Kui visatakse kaks või kümme, saab mängija topeltvõidu, muudel juhtudel 1:1.

Kolmandaks on veel hulk teisi panuseid, millega kasiinode juures lähemalt tutvuda. Õigemini tasub need enne kasiinodesse minekut demomängudes selgeks teha – neid saab paljude veebikasiinode juures tasuta mängida.

Kokkuvõte

Crapsi mängureegleid on ühe korraga keeruline selgeks saada. See mõjutab negatiivselt ka mängu populaarsust. Kuid netikasiinode tulekuga on see olukord järk-järgult paranemas. Netikasiinod pakuvad ka „tasuta Crapsi õpikuid” ehk simulaatoreid. Kes koolituse edukalt läbivad, neid ootavad juba päris mängud, kus juba põnevalt päris raha peale mängida.

Soovitame kõigil oma klientidel mängida vastutustundlikult ja pidada meeles, et kasiinomängud on mõeldud eelkõige meelelahutuseks. Me ei soovita kasutada kasiinos mängimist sissetuleku teenimise allikana. Kui tunned, et mängud ei paku enam lõbu ja Sul tekivad sõltuvuslikud nähud, soovitame otsida professionaalset abi.