Pokker

Pokker – alates tõelistest turniiridest kuni online simulaatoriteni

Kaardimängudest on populaarseim kahtlemata pokker. Teistest mängudest pole ka nii palju variatsioone kui pokkerist. Tuleb öelda, et õiget pokkerit said siinkandis veel paarkümmend aastat tagasi vähesed mängida, kuna selle mängimiseks ei kasutatud tervet 52-kaardiga pakki. Nüüd on olukord aga märgatavalt muutunud. Pokkerit võib mängida nii päris lauas, netis kui ka omapäraste live-mängude kaudu.

Pokkerit peetakse arendavaks mänguks

Motivatsiooni pokkerit mängida on erinevat sorti:

 • Meelelahutus;
 • Aja sisustamine järjekordades või millegi muu ootamisel;
 • Sõpradega võistlemine;
 • Professionaalne karjäär – turniiridel osalemine, sihiks WSOP.

Kõige levinum mängutüüp on Texas Hold’em. Sellele korraldatakse kõige suuremaid turniire ja Texas Hold’emi mängimine annab ka kõige suuremad võimalused pokkerikarjääri kujundamiseks.

Reeglid – kuidas mängida pokkerit?

Tõelise Texas Hold’em võistlused toimuvad mitmel laual. Mängijate arvu vähenedes koguneb mäng ühe laua ümber. Hold’em’i üks raund sisaldab järgmisi etappe:

 1. Preflop. Kõik osalejad saavad kaks kaarti.
 2. Flop. Lauale tulevad kolm ühist kaarti.
 3. Turn. Lauale tuleb neljas kaart.
 4. River. Avatakse viimane kaart.

Mängu eesmärk on koguda parim kombinatsioon, kasutades oma kätt ja ühiseid kaarte. Kui mitu osalejat saavad sama väärtusega käe, jagatakse kogunenud summa nende vahel võrdselt.

Mängija toimingud

Igas Hold’emi voorus tuleb teha otsuseid. Mängijatel on viis võimalust:

 • Check – Ära panusta;
 • Bet – Tee panus;
 • Raise – Suurenda eelnevat panust;
 • Fold – Loobu mängust;
 • Call – Tee eelneva mängija panusega võrdne panus.

Pokkeris on oluline element psühholoogia ja strateegia. Isegi nõrga kombinatsiooni korral võib professionaalne mängija suure panusega bluffida.

Pokker online

Psühholoogiline tegur esineb ainult reaalses mängus. Pokkerisimulaatorid jäetakse sellest komponendist ilma. Siin on konkurent virtuaalne karakter, kes tegutseb ilma emotsioonideta vastavalt etteantud algoritmile. Mänguri eesmärgiks on koguda võimalikult hea kombinatsioon ning sellest sõltub ka võit.

Pokkersimulaatorid teevad mängu õppimise väga lihtsaks. Virtuaalset diilerit ei ole ja võite antakse välja kindlatel alustel. Kui soovitakse enda mänguoskust arendada, on parim valik simulaatorid, seejärel live-mängud ja lõpuks päris võistlused.

Pokkeri simulaatorid

Enamik netikasiinodes pakutavatest pokkerisimulaatoritest on toodetud nelja ettevõtte poolt:

 • NetEnt;
 • Microgaming;
 • Betsoft;
 • 1X2 games.

Virtuaalne mäng on mõnevõrra erinev. Mängija ja kasiino saavad viis kaarti ning virtuaalsel diileril on esimene kaart avatud. Mängija võtab vastu ühe kahest otsusest: tõsta panust või keelduda mängust. Viimane variant on võrdne kaotamisega, esimese puhul kaardid avatakse ning võrreldakse tulemusi.

Online-mängud nõuavad diilerilt mängu jätkamist. Selle tingimuseks on äss ja kuningas või ükskõik milline kombinatsioon tema käes.

Pokkeriautomaatidest on erinevate pokkeri reeglitega variatsioone. Nendega tutvumine on lihtne, kuna mängud on tasuta saadaval ning neile registreerimine pole kohustuslik.

Soovitame kõigil oma klientidel mängida vastutustundlikult ja pidada meeles, et kasiinomängud on mõeldud eelkõige meelelahutuseks. Me ei soovita kasutada kasiinos mängimist sissetuleku teenimise allikana. Kui tunned, et mängud ei paku enam lõbu ja Sul tekivad sõltuvuslikud nähud, soovitame otsida professionaalset abi.