Keno

Keno online ehk professionaalidele mõeldud loterii ning algajatele mõeldud mänguautomaadid

Keno loto laadsed mängud muutuvad aja jooksul üha populaarsemaks. Nagu ka Bingo või spordiloto, käib mäng ainult numbritega. Kuid mängu algupära on küllaltki salapärane. Võitude ennustamise süsteem viitab idamaistele tarkustele. Keno nimetuse päritolu ladina juurtega quini’st tähendab arvu viis, mida peeti omal ajal edukaks.

Tänapäevased reeglid

Üldiselt on hasartmängude puhul alati huvitavam tänapäevane külg. Keno loto on kõigis endistes nõukogude liiduvabariikides levinud. Nüüd, mil mäng on muutunud veebipõhisemaks, on selle kasumlikkus ainult tõusnud.

Erinevate variatsioonide puhul võivad Keno reeglid küllaltki erinevad olla: üldised põhimõtted on samad, kuid nüansid muutuvad. Põhireeglid on järgnevad:

  • Mängus on 80 numbrit (varem oli 120);
  • Valitakse iga neljas pall – kokku 20;
  • Mängija peab piletil saama teatud komplekti kas 10st, 15st või 20st numbrist.

Huvitav fakt on seegi, et võit võib tulla ka siis, kui sa ühtegi arvu ei saa. Paradoksi saab selgitada nii, et kuna loositakse iga neljas pall, tekib enamasti olukord, kus on väga raske valitud arvudest mõnda mitte saada.

Piletite tüübid

Keno internetis mängimiseks peate tegema rahalise panuse. Erandiks on demomasinad, kus panuseks on virtuaalsed kommikesed ja auhinnaks on ainult positiivsed emotsioonid.

Online loterii puhul on panuseid mitut liiki – kas teha lihtne panus või mõni kombineeritud panus, kus on mitu komplekti numbreid.

Keno loto loosimine

Näiteks Eesti Loto Keno Loto loosimine toimub igapäev, kaks kord päevas. Ülekandeid saab jälgida Delfi TVs.

Kui aga otsustate Kenoautomaatide kasuks, mida saate netis mängida, siis toimub loosimine kohe peale seade kui olete oma numbrid valinud.

Kuidas võidusumma moodustub?

Peamiselt moodustavad iga loteriimängija auhinnafondi:

  • Panuse suurus;
  • Mahatõmmatavate numbrite arv;
  • Tabamuste arv.

Seetõttu võib ka väljamaksete suurus sama arvu pakutavate numbritega varieeruda.

Levinud näide. Kui saate valida 10 numbrit, siis saate ilma ühegi numbri äraarvamiseta kahekordse tasu. Viie numbri puhul on koefitsient viis. Kuue numbri puhul on see juba 30, seitsme puhul 100, kaheksa puhul 300, üheksa puhul 2000 ja 10 puhul 10 000.

Kenoautomaadid

Algajatele võivad sobida hoopis demoseadmed. Nii saate õppida mängu ilma riske võtmata.

Näiteks ettevõtte Microgaming Kenos saab valida 15 numbrit 80st. Veebimängud on väga informatiivsed, näidates ka kõikvõimalikku statistikat. Olles simulaatoriga kohanenud, võite teha juba järgmise sammu ning osaleda päris Keno lotos, olgu siis kas riigi kõige tuntumas või mõnes teises.

Soovitame kõigil oma klientidel mängida vastutustundlikult ja pidada meeles, et kasiinomängud on mõeldud eelkõige meelelahutuseks. Me ei soovita kasutada kasiinos mängimist sissetuleku teenimise allikana. Kui tunned, et mängud ei paku enam lõbu ja Sul tekivad sõltuvuslikud nähud, soovitame otsida professionaalset abi.