Kaardimängud

Kaardimängude maailm: kuidas erinevad originaalid automaatidest

Kaardimängude arsenalis on sadu nimetusi, mis erinevad nii reeglite poolest kui ka selle poolest, kus neid mängitakse. Netimängudes on reeglid erinevad peamiselt tehniliste võimaluste poolest. Kuigi päris mäng on „päris”, toovad lihtsus ja värvikirev disain ka veebikasiinodele palju kasutajaid.

Samas võimaldavad mõlemad kaardimängud professionaalset arengut. Sage osalemine kõiksugu pokkerisündmustel parandab mängija reputatsiooni ning teenib talle tulu.

Mis mänge mängida saab?

Kõige rohkem pakub rahvale huvi pokker, eriti just Texas Hold’em. Samas on teisigi mänge, kus ilma kaardipakita läbi ei saa, näiteks:

 • Blackjack;
 • Baccarat;
 • Rummy;
 • Red Dog;
 • Pontoon;
 • Faro.

Nimetatud mänge saab mängida nii päris kasiinodes kui ka veebisaitidel. Netiportaalides on mängutingimused soodsamad: mängida võib ka tasuta demoversiooni ning ligipääs mängudele on igal ajal ühtmoodi lihtne.

Pokker

Netikasiinos saab pokkerit mängida erineval moel:

 1. Simulaatorid, kus vastaspool on virtuaalne diiler;
 2. Videopokker;
 3. Live-pokker;
 4. Online lauad ja turniirid.

Parim valik algajale on pokkerisimulaatorid. Need sisaldavad mänguversiooni reeglite üksikasjalikku kirjeldust, mida toetab ka väljamaksete tabel. Need on head mängu põhireeglite selgeks saamiseks.

Populaarsed pokkerisimulaatorid

Üllatav fakt: mängu kõige levinumat versiooni ei olegi vaat et virtuaalsetele mänguautomaatidele rakendatud. Texas Hold’emiga on kõige sarnasem mäng Ride’m Poker emulaator. Mängija saab kolm kaarti – justkui flop, seejärel avaneb turn ja river. Igal ringil toimub panustamine. Muidugi on masina sarnasus päris Hold’emiga väga suhteline, kuid teistel slotimängudel pole sedagi.

Klassikaline simulaator jagab mängijale ja diilerile viis kaarti, kus panust saab tõsta ainult ühe korra. Pokkeri erinevad versioonid täiendavad protsessi mitme lisafunktsiooniga nagu:

 • Nõrkade kaartide asendamine;
 • Täiendava kaardi ostmine;
 • Boonusväljade panused.

See lisab küll põnevust, ent ei ole midagi ligilähedast päris konkurentidega mängimisele.

Blackjack

Blackjack on kaardimängudes populaarsuselt teine. Erinevalt pokkerist, on selle mängu reeglid igal pool sarnased. Variatsioone esineb vaid boonusväljade osas. Boonusväljad toovad tihtipeale suurimaid võite, kuna võita võib kuni 5000-kordset panust. Võrdluseks – tavalise blackjacki võit on suhtes 3:2.

Bakaraa

Kaardimäng erineb teistest originaalsete reeglite tõttu. Mängu eesmärgiks pole kasiinost parema tulemuse saamine, vaid tulemuse ennustamine. Võidud makstakse välja kas suhtes 1:1 või 8:1.

Bakaraas võidab see, kes saab 9-le punktile lähema summa. Igale osalejale jagatakse kas kaks või kolm kaarti ning punktid arvestatakse nii:

 • Äss – 1;
 • Kümme ja pildid – 0;
 • Muud – vastavalt väärtusele;
 • Kui summa ületab 9, lahutatakse sellest 10.

Mäng on mitmekülgne ning ei nõua ka erilisi matemaatikaoskusi nagu pokker ja blackjack.

Rummy

Mängu eesmärk on kaardikombinatsioone kogudes esimesena lauast lahkuda. Online versiooni, 3-kaardiga Rummy’t, saab mängida näiteks Betsoftis ning see erineb olulisel määral originaalist. Emulaatoril saab võitjaks see, kellel on vähem punkte. Mäng sarnaneb blackjackiga, kuigi ässa väärtus on alati 1. Osad kombinatsioonid ehk paar, kolmik ja street tühistatakse.

Muud kaardimängud

Online mängud Red DogDraw High-Low ja Top Trumps on dünaamilised ning lihtsad. Näiteks Top Trumpsis võidab mängija, kellel on kõige kõrgem kaart. Tuleb meeles pidada, et kaardimängude simulaatorid sarnenevad slotimängudega, kus ennekõike toob võidu õnn, mitte arvutusoskus.

Soovitame kõigil oma klientidel mängida vastutustundlikult ja pidada meeles, et kasiinomängud on mõeldud eelkõige meelelahutuseks. Me ei soovita kasutada kasiinos mängimist sissetuleku teenimise allikana. Kui tunned, et mängud ei paku enam lõbu ja Sul tekivad sõltuvuslikud nähud, soovitame otsida professionaalset abi.