Mis on spordiennustus?

Mis on spordiennustus?

Selle artikli eesmärk on kirjeldada Sulle lühidalt seda, mis asi on spordiennustus ja millised on selle positiivsed ja negatiivsed omadused. Enne kui aga omaduste juurde läheme, üritame lühidalt seletada, mis see spordiennustus siis ikkagi on.

Lühidalt öeldes on spordiennustus raha panustamine mõne spordisündmuse tulemusele. Kõige lihtsam spordiennustamise viis on mõne võistluse võitja ennustamine. Kui panustad raha võistlejale või võistkonnale, kes lõpuks võistluse ka võidab, teenid raha.

Spordiennustuse panuseid saab tänapäeval teha peaaegu kõigi spordialade tulemustele. Populaarseimad on aga jalgpall, korvpall ja hoki. Lisaks tavapärasele matši võitja ennustamisele saad panuseid teha ka paljule muule – näiteks jalgpallimängus löödud väravate koguarvule, korvpallimatšis ühe meeskonna visatud punktide arvule, esimese jalgpallimatši värava löömise ajale ja paljule muule.

Vaatame nüüd seda, millised on spordiennustuse kui ajaviitetegevuse positiivsed omadused ja miks peaksid tahtma spordisündmustele panustada.

Spordiennustuse meelelahutuslik väärtus

Peamine põhjus, miks paljudele mängijatele spordiennustus meeldib, on selle meelelahutuslik väärtus. Tugitoolisport on ka muidu lõbus ajaviide, aga kui oled mängule ka oma panused teinud, on mängude jälgimine veel oluliselt põnevam.

Meil kõigil on kindlasti oma lemmiktiimid või -sportlased, aga kahjuks nad iga päev või iga nädal ei võistle. Teiste võistkondade mängude jälgimine ei paku aga sageli kaugeltki sama palju põnevust. Siit koorubki välja spordiennustuse peamine võlu.

Kuigi Sulle tegelikkuses ei pruugi kummagi meeskonna või võistleja edu eriti korda minna, võid ühele võistlejale raha panustamisega koheselt oma lemmikmeeskonna staatuse anda. Selleks pole sugugi vaja suuri panuseid teha – ka mõneeurone panus on adrenaliinitaseme tõstmiseks täiesti piisav.

Spordiennustus on odav meelelahutus

Kindlasti võid mõnelt oma sõbralt aeg-ajalt kuulda, kui rumal või hull Sa oled, et spordiennustusega tegeled. Tegelikkuses on need inimesed enamasti valmis rääkima ühesugust juttu, sõltumata sellest, kas Sa panustad 5 või 5000 eurot.

Kui suhtud spordiennustusse kui meelelahutusse (nagu näiteks bowling või kas või nädalavahetuse ööklubikülastus), siis näed, et see on sageli odavam ja lisaks saad iga sissepandud euro eest ka rohkem emotsiooni tagasi. See kehtib muidugi juhul, kui Sa ka jälgid seda mängu, millele panustad.

Ja kui oled hea ennustaja, siis erinevalt ööklubikülastusest võid panuseid tehes ka tulu teenida.

Rahateenimisvõimalus

Parim spordiennustuse omadus on see, et erinevalt kasiinomängudest on Sul siin alati reaalne võimalus raha teenida! Ükskõik, kui suurte panustega mängid, on Sul alati võimalus võita. Ja need võidud ei pruugi sugugi ainult mõneeurosed olla. Paljud mängijad on spordiennustusest endale lausa elukutse teinud – nad on õppinud, kuidas sirvida statistikat ja kuidas leida tuhandete panustamisvõimaluste seast need, mis potentsiaalselt tulusaimad võiksid olla. Kui Sa oled üks neist, kes oskab suurepäraselt mängude tulemusi ennustada, võib spordiennustus olla ka Sulle hea teenimisvõimalus.

Kas spordiennustus on hasartmäng?

Aus vastus on „jah ja ei“. Kõik sõltub sellest, kuidas Sa asjale lähened. Nende mängijate jaoks, kes teevad lihtsalt kiireid juhuvalikuid ja naudivad mängu, pole spordiennustus olemuselt ilmselt slotimängudest kuigi palju erinev.

Teises äärmuses on aga professionaalsed mängijad, kes uurivad põhjalikult statistikat, mõtlevad iga panuse läbi ja teenivad üsna järjepidevat tulu. Kui tegu oleks hasartmänguga, poleks niisugune asi kindlasti võimalik.

Siinkohal soovime aga rõhutada, et professionaalseks panustajaks saamine pole sugugi lihtne. Kindlasti ei tasu Sul kohe homme töö juures lahkumisavaldust esitada, et professionaalseks panustajaks hakata. Alusta tasapisi ja vaata, kuidas Sul pisikeste panustega läheb. Panusta ainult seda raha, mida oled valmis kaotama. Enamike mängijate jaoks jääbki spordiennustus tavaliselt lihtsalt meelelahutuseks, aga mõned õnnelikud ja järjepidevad mängurid suudavad sellest ka sissetulekuallika teha.

Alustamine on lihtne

Spordiennustusega alustamine on väga lihtne. Selleks pole vaja mingisugust erivarustust ega ka lõputuid rahalisi vahendeid. Alustada saad kas või mõneeuroste panustega. Ja kindlasti ei tasu endale pähe panna mõtet, et Sa PEAD ajapikku panuseid järjest suurendama. Jäta meelde, et selle tegevuse eesmärk peab siiski olema meelelahutus, aga kui summad lähevad liiga suureks, kipub meelelahutuslik mõju järjest väiksemaks jääma.

Eesti online kasiinodest pakuvad spordiennustuste tegemise võimalust Optibet, OlyBet, Betsafe, TonyBet, Paf, Unibet ja Chanz. Pakutavate sündmuste hulk on neis online kasiinodes küll mõnevõrra erinev, aga midagi, mille abil tugitoolisporti põnevamaks muuta, leiad kindlasti.

Soovitame kõigil oma klientidel mängida vastutustundlikult ja pidada meeles, et kasiinomängud on mõeldud eelkõige meelelahutuseks. Me ei soovita kasutada kasiinos mängimist sissetuleku teenimise allikana. Kui tunned, et mängud ei paku enam lõbu ja Sul tekivad sõltuvuslikud nähud, soovitame otsida professionaalset abi.