Kas Eesti online kasiinode valdkond jätkab kasvu ka 2021. aastal?

Mis teeb Starbursti slotika nii populaarseks?

Online kasiinode valdkond on tänu internetile ja tehnoloogia kiirele arengule tänaseks kasvanud kaugelt üle veel paarkümmend aastat tagasi ettekujutatud piiride. Euroopas on valdkond eriti hüppeliselt kasvanud, sest paljud riigid, sealhulgas Suurbritannia, Saksamaa, Itaalia ja Šveits, on positsioneerinud ennast oluliste turgudena. 

Vaadates uute online kasiinode tekkimise trendi 2020. aastal on ka 2021. aasta erinevate hinnangute kohaselt suure tõenäosusega kasvutrendiga ülespoole.

Online hasartmängude turu kiire kasvu põhjused Eestis ja Euroopa Liidus

Euroopa Hasartmängu ja Spordiennustuste Assotsiatsioon (EBGA) andmetel on tehnoloogilised uuendused võimaldanud Euroopa tarbijatel internetis hasartmänge pakkuvatele lehtedele mugavamalt ja kiiremini ligi pääseda. Tehes seda igal ajal ja igal pool sõltumata arvuti kasutamise võimalusest. EBGA andmetel on Euroopa online hasartmängutööstuse aastane kasvumäär 10%. Hinnanguliselt jõuab kogu valdkonna turuväärtus 2022. aastaks kosmilisena tunduva 29,3 miljardi euroni.

Üks põhjus, miks Euroopa kasiino- ja hasartmängutööstus kiiresti kasvab on see, et siin paiknevad globaalsele kihlveo- ja hasartmängusektorile litsentse väljastavad asutused. Lisaks EBGA-le tegutsevad Euroopas ka Malta Hasartmänguamet ja Ühendkuningriigi Hasartmängukomisjon tehes seda läbipaistvalt ning väljastades litsentse ainult mainekatele ja usaldusväärsetele veebilehtedele. See tekitab mängijates enesekindlust nendel veebilehtedel panuste tegemisel.

Näiteks ka Eestis on üldiselt teada, et online kasiino teenuse pakkumisel on ettevõtte jaoks eelduseks Eesti Maksu- ja Tolliameti poolt väljastatava tegevuslitsentsi olemasolu. See lisab kõigile Eesti mängijatele täiendava kindlustunde, et vastutavate ametiasutuste poolt on tegevuslitsentsi väljastamiseks vajalikud menetlustoimingud tehtud ja oma rahaliste vahendite kandmine online kasiinosse on kaitstud ja turvaline ja ka võitude kasiinost kättesaamisega ei teki probleeme.

Paljud online kasiinode kasvu takistused on tänaseks lahendatud. Nende nüüdseks minevikku jäänud murede hulka kuuluvad usaldusväärsuse tagamine, litsentsid ja regulatsioonid. Riiklikud süsteemid, seaduste poolt antud tegevusraamistik ja vastutavad ametid töötavad ühtselt, et tagada mängijatele vahendite ohutus, isikuandmete turvalisus ja regulatsioonide järgimine. 

Kogu valdkond on jõudmas arenguga küpsesse staadiumisse, kus lõpuks võidavad kõik turuosalised. Riigid saavad oma maksutulu, online kasiinode teenust pakkuvad ettevõtted seaduste selguse ja tegutsemisvabaduse ning mängijad võimaluse online kasiinode teenuse kasutamiseks. 

Ehkki online kasiino teenust peetakse online hasartmänguturu alustalaks, ületab seda tegelikult online spordiennustus. Muud alamkategooriad hõlmavad bingot, online pokkerit, lotopileteid ja kraapekaarte. Mobiilsete tehnoloogiate arenedes registreerub ja mängib üha rohkem mängijaid oma iOS-i ja Androidi nutitelefonides ja tahvelarvutites.

Mobiilsetes seadmetes hasartmängudega seotud veebilehtede kasutamise võimaluse loomine on üks peamine põhjus online kasiinode kasutamise kasvus. Juba 2018. aastal tehti Euroopa Liidus praktiliselt pool kõigist kasiinopanustest (43%) mobiilseadmete kaudu. Näiteks meie lähinaaber Soome registreeris 2018. aastal veebilehtede mobiilsete kasutamiste kasvu 10% ja ehkki Eesti online kasiinode osas täpsemad andmed puuduvad võib üsna kindlalt väita, et mobiilselt veebilehtede kasutamise populaarsuse kasv on siin Soomega vähemalt sarnane kui mitte isegi suurem.

Koroonakriis kiirendas ülemaailmse online hasartmänguturu kasvu

Igas kriisis on alati ka võimalusi ja kriisist võitjaid. Nii on näiteks ka maailma laastav pandeemia toonud kaasa online hasartmänguteenuste pakkujate tulude järsu kasvu, mõjutades sellega positiivselt turu üldist kasvu. Google Trendsi andmetel on hasartmängude mängimine liikunud veebi koos füüsiliste hasartmängukohtade sulgemise ja erinevate spordiürituste ning turniiride tühistamisega.

Isegi kui pandeemia ühel päeval läbi saab võib see siiski tähendada, et paljud mängijad, kes on veebis mängimise võlud ja mugavused enda jaoks üles leidnud, ei pöördu vanadele radadele enam tagasi või teevad seda ainult osaliselt. Ilmselt ei too ka uue aasta saabumine tervisekriisile kohest lahendust ja suundumused, mis said sellega seoses 2020. aastal alguse jätkuvad veel ka 2021. aastal.

Ka Eestis oli 2020. aastal selgelt märgata hasartmängude suuremat liikumist internetti. Juurde tekkis päris mitu Eestis online kasiino teenuse pakkujat, kelle osas leiab head ülevaated bestcasinosites.net/estonia/ veebilehelt.

Online kasiinod pakuvad live kasiino teenust

Üheks suureks ja kohalikku turgu oluliselt mõjutavaks muutuseks viimaste aastate jooksul on Eesti online kasiinode poolt lisaks tavalistele slotimängudele ja lauamängudele ka live kasiino teenuse pakkumine. Internetiühenduste stabiilsuse ja kiiruse kiire areng on andnud võimaluse mängijatele pakkuda otsepildina voogedastust päris kasiino keskkonnast. 

Nii kaardid kui ka mängu tulemus otsustatakse päris diileri käe läbi ja mängijate silme all, mis loob mängijatele autentse kogemuse päris kasiinos olemisest. Diilerite ja teiste mängijatega on mängimise ajal võimalik vestelda otsevestluse kaudu. Kõik see annab mängijatele kindluse, et mängutulemust ei otsusta mitte kasiinomängu programm vaid reaalne kaartide jagamine ja õnnejumalanna naeratus, täpselt nii nagu päris kasiinos. Vihmase ilma või lumesaju korral pole vaja kliendil kasiinosse minemiseks koduuksest väljuda, sest piisab vaid online kasiinosse arvuti kaudu sisse logimisest.

Balti riigid on juba praegu live kasiinode teenuse pakkumisel ülemaailmsed liidrid. Tõepoolest tuleb tunnistada, et paar aastat tagasi avati Riias maailma suurim live kasiino. Ka Eestile on sellest olnud suur kasu olnud, sest kõik need uued live kasiinod pakuvad otseülekandes mänge kogu maailmas. Mängud ise on aga muutunud üha detailsemaks, mängude valik kasiinodes palju mitmekülgsemaks ning suuremad arendajad on hakanud traditsioonilistest ruleti, blackjacki ja pokkeri põhimängudest edasi laienema uute mängude juurde, mis põhinevad monopolil või teistel teemadel nagu sport.

Online kasiinode valdkonna oodatavad trendid 2021. aastal

Kuna online kasiinode veebilehed on suunatud mobiilsete mängude kasutamisele, on nutitelefonide jaoks täiuslike pikslitega kõrglahutusega HD-mängude loomise vajadus muutunud online kasiinode jaoks kriitilisemaks kui kunagi varem. See suundumus on viimastel aastatel seega ka drastiliselt suurenenud. 

Mängijad eeldavad brauseri versioonis või nutitelefoni rakenduste kaudu online kasiino lehele minnes sama kvaliteeti nagu nad saaksid arvutis kasiino veebilehte külastades. Ilmselt näeme ka siin lähiaastatel jätkuvat ja kiiret arengut. Mängutootjad teavad, et kasiinomängude loomisel, mida nutiseadmega kasutada ei saa, pole enam mingit mõtet.

Liitreaalsus on online kasiinode maailmas suhteliselt uuem tehnoloogia. See uuendus laiendab füüsilist maailma mängude ekraanidele asetatud digitaalsete elementidega, luues mulje, et tegelikult mängitakse reaalses maailmas. See tehnoloogia sai 2020. aastal alguse ja eeldatavasti saavutab suurema populaarsuse aastal 2021. Kuna online kasiinod on uute tehnoloogiate suhtes väga vastuvõtlikud, pakub liitreaalsus eeldatavasti mängijatele üsna pea 3D versioonis ja 360° mängukogemust.

Eesti turg on online kasiinode jaoks suurepärane kasvulava

Eestlased on teatavasti tehnoloogia, e-teenuste ja interneti usku.  Viimaste aastate jooksul on Eesti avanud oma hasartmänguturu ka välismaistele online kasiino teenuse pakkujatele. See suurendab ühelt poolt küll konkurentsi aga nõuab ka juba turul tegutsevatelt ettevõtetelt jätkuvat pingutamist oma turuosa säilitamiseks. Klientidel on sellest kindlasti ainult võita.

Ehkki esmapilgul võib tunduda, et online kasiinode arengupotentsiaal on piiratud, sest niivõrd palju on juba tehtud, siis tegelikult on võimalusi kuhu areneda endiselt piisavalt. Tavamängude kvaliteedi parandamine, live kasiinos pakutavate mängude valiku laiendamine ja liitreaalsuse poolt pakutavad võimalused on vaid mõned suunad, kuhu online kasiinod lähiaastatel on liikumas.

Eesti on oma väiksuse, paindlikkuse, tehnoloogia sõbralikkuse ja uuendusi meelsasti vastuvõtvate klientide poolest online kasiino teenuste pakkujate jaoks atraktiivne turg. Eesti kliendid on viimastel aastatel osa saanud valdkonna viimastest uuendustest ja ilmselt on see trend ning sellest tulenev online kasiinode turuosa kasv jätkumas ka 2021. aastal.

Soovitame kõigil oma klientidel mängida vastutustundlikult ja pidada meeles, et kasiinomängud on mõeldud eelkõige meelelahutuseks. Me ei soovita kasutada kasiinos mängimist sissetuleku teenimise allikana. Kui tunned, et mängud ei paku enam lõbu ja Sul tekivad sõltuvuslikud nähud, soovitame otsida professionaalset abi.