Mis on Bitcoini kasiinod?

Mis on Bitcoini kasiinod

Bitcoin on viimastel aastatel olnud kuum teema ja see on jõudnud tänu pidevatele uudistele ka paljude teadvusesse. Tegemist on kõige tuntuma digitaalse raha ehk krüptovaluutaga, mis on krüptovaluutade turgudel päris vabalt kaubeldav. Paljud inimesed, kes isegi ei oma konkreetseid teadmisi investeerimisest, kuid kes hindavad anonüümsust ja usuvad Bitcoini tulevikku, on valinud just selle krüptovaluuta oma tehingute tegemiseks.

Bitcoini kasiinod pole ammu enam midagi uut ja ka Eestis on võimalik täiesti seaduslikult Bitcoiniga kasiinos oma õnne proovile panna. Vaatamegi lähemalt miks Bitcoin ja Bitcoini kasiinod koguvad järjest populaarsust ja kuidas Eestis Bitcoini kasiinos mängida.

Mis iseloomustab ja eristab Bitcoini kasiinosid?

Kui Bitcoini kasiinost pärast edukat (või halva õnne korral ebaõnnestunud) panustamist raha lihtsalt välja võtta, toimib enamik Bitcoini kasiinosid sarnaselt “traditsioonilistele” raha kontole maksmise meetoditega kasiinodega.

Mis on Bitcoini kasiinod

Neile, kes soovivad Bitcoini kasiino võimalusi kasutada, pakuvad Bitcoini kasiinod tavaliselt maksete tegemist Bitcoinides ettevõttesisese rahakoti abil, millele kasutajad saavad siis oma Bitcoinid üle kanda.

Mõned online kasiinod pakuvad slotikate auhindadena ka meeletuid Bitcoini jackpotte, kus mängijad võivad võita summasid, mis ületavad isegi 500 BTC. Sõltuvalt Bitcoini hetke turuhinnast tähendab see eurodes summasid isegi kuni 5 miljonit eurot.

Kui kasiinos mängimine on edukas saab kasutaja võidetud raha tagasi kanda oma kasiino sisesesse rahakotti. Sealt võib mängija soovi korral Bitcoini kasiinost teha ülekande oma enda isiklikku Bitcoini rahakotti. Kahjuks rakendavad enamus kasiinosid aga Bitcoini makse tegemisel teenustasusid ja väljamaksel on tavaliselt ka teatud summaline limiit. On hea mõte enne mängimist igaks juhuks põhjalikult läbi lugeda Bitcoini kasiino maksete tegemise tingimused.

Miks on Bitcoini kasiinod nii populaarsed?

Alates Bitcoini ilmumisest on krüptovaluutad leidnud online kasiinodes suure poolehoidu tänu oma anonüümsusele ja hõlpsale maksete tegemise võimalustele. Samal põhjusel on online kasiinod üle kogu maailma hakanud kiiresti oma maksevaluutana kasutama ka erinevaid krüptovaluutasid, et pääseda riikide regulatiivsetest otsustest.

Järjest enam online kasiinosid aktsepteerivad Bitcoini kasiinosse sissemakse tegemisel, sest nad on jõudnud veendumusele, et paljud mängijad eelistavad pigem Bitcoini hinna ebastabiilsusega kaasnevat riski, kui pankade ja teiste finantsasutuste pidevat jälgimist ja tähelepanu, mida kasutatakse eriti just nende puhul, kes mängivad internetis kasiinomänge.

Mõnel juhul on Bitcoini kasiinod reklaaminud välja ka suuremaid jackpotted, mida võimaldavad maksta suuremad kasumid, arvestades, et nende tegutsemiskulud võivad olla tavakasiinodega võrreldes märkimisväärselt madalamad.

Bitcoini püsiva populaarsuse kõige olulisem tegur on aga võib-olla hoopis see, et kasutaja kasumit või kahjumit ei saa oma olemuselt maksustada, kui seda pole juriidilisele isikule deklareeritud. Kuivõrd Bitcoin on täiesti anonüümne siis on enamus riikides tegemist jätkuvalt nii öelda “halli alaga”, mis võimaldab nii Bitcoini kasiinodel kui ka mängijatel väiksemate maksude pealt oma kasumit optimeerida.

Väidetavalt ei pruugi Bitcoini kasiinode tulevik olla rangelt ainult Bitcoini kui virtuaalse valuuta päralt. Populaarsust on kogumas ka paljud muud krüptorahad nagu Ethereum, Monero või Zcash, mis mitmekesistab tulevikku veelgi enam.

Bitcoini kasutamine Eesti kasiinodes

Kõige tuntum ja Eestis ka ametlikku tegutsemisluba omav kasiino, mis on pakkunud maksevahendina Bitcoini on Tonybet. Kahjuks oli see võimalus neil olemas ainult lühiajaliselt ning hetkel seda võimalust taaskord ei ole.

Siiski on ka Eesti mängijatel veidi loomingulisust kasutades võimalik Bitcoini abil edukalt arveldada. Märksõnadeks on siin Skrill ja Neteller, mis mõlemad pakuvad võimalust teha oma online rahakotti sissemakset kasutades Bitcoini. See tähendab, et Bitcoini rahakoti olemasolu korral on kõige lihtsam moodus see kanda oma Skrilli (või Netelleri) kontole ja sealt juba edasi online kasiinosse. Neid kahte online rahakotti aktsepteerivad maksevahendina juba enamus online kasiinosid.

Skrill ja Neteller pakuvad ise ka võimalust kontol Bitcoini ja teisi krüptovaluutasid hoiustada ja vabalt valitud hetkel neid juurde osta või müüa. Tänu sellele on Bitcoini kasiinos kasutamine praktiliselt võimalik igas Eesti online kasiinos ning hiljem kogu protsessi tagurpidi tehes muuta kasiinos saadud võidud taas Bitcoinideks oma Bitcoini rahakotis.

Kokkuvõte Bitcoinide kasiinos kasutamisest

Suured pangad ja muud finantsasutused ja paljuski ka riigid ei taha seda küll tunnistada, kuid ilmselt on Bitcoini tähtsus tulevikus veel palju suurem kui ta on täna. Anonüümsus, mida inimesed tunnevad, et pangad neilt röövivad on just see, mida Bitcoin inimestele tagasi annab. Just online kasiinodes on see anonüümsus ehk kõige olulisem.

Ka Eestis ja eestlaste jaoks on Bitcoini kasiinos maksevahendina kasutamine võimalik. Otseselt küll hetkel mitte, kuid läbi oma Skrilli ja Netelleri kontode saab Bitcoini vabalt konverteerida vabalt valitud valuutaks ja teha makse seejärel kasiinosse. Ilmselt on vaid aja küsimus kui Bitcoin ja teised krüptovaluutad on maksevahendina ka otseselt Eestis tegutsevates online kasiinodes taas saadaval.