Eurovisioon 2023 – ennustus ja panustamine (Uuendatud 12. mai)

Eurovisioon 2023

Eurovisioon on alati olnud kirgi küttev lauluvõistlus, mis toob kogu Euroopa, sealhulgas Eesti, üheks õhtuks televiisori ette, et koos vaadata ühte ja sama teleprogrammi. Selle aasta Eurovisioon toimub Inglismaal Liverpoolis, ehkki eelmise aasta lauluvõistluse võitis teatavasti Ukraina. Põhjused miks Eurovisioon seekord ei toimu eelmise aasta võitja riigis on arusaadavad, kuid võistlus ise ei jää kindlasti pidamata.

Nii nagu iga võistluse puhul nii pakuvad kihlveokontorid ka Eurovisiooni puhul alati võimalust teha oma panused. Paljud koefitsiendid on juba avaldatud ja panuseid on võimalik teha erinevatele ennustustele. Kasiino.com teeb siinkohal ülevaate sellest, millised on kihlveokontorite koefitsiendid, millisele riigile panus või panused tõenäolisemalt võiksid võita ja kuidas hinnatakse üldiselt ka Eesti võimalusi.

Kihlveokontorite kampaaniad

Eurovisiooni ajal on tavaks saanud ennustusportaalide pakkumised, mis pakuvad erinevaid boonuseid nagu freebet, sissemakseboonuseid, võimendatud koefitsiente ja muud. Oleme sinu eest kõik boonused kokku kogunud siia allolevasse list.

Olybet – Ennusta Top 5 ja võida kuni 500€

Ennusta Olybetis Eurovisiooni top 5 riiki ja sul avaneb võimalus võita 500€ kui ka teisi auhindu. Auhinnafond on üle 1000€

  1. koht 500€
  2. koht 200€
  3. koht 100€

Lisaks loositakse teiste osalejate vahel välja 20×10€ FreeBet’i.

Peale selle kampaania pakub Olybet mitmeid teisi boonuseid uutele ja ka olemasolevatele klientidele. Vaata lähemalt Olybetist!


Kus Eesti mängijad saavad Eurovisioonile panustada

Praktiliselt kõik Eesti kihlveokontorid pakuvad oma mängijatele võimalust raha panustada Eurovisiooni lauluvõistluse tulemuste peale.

Koefitsiendid võitjale on juba praegu leitavad, kuid hetkel oleks targem oodata, millal algavad peaproovid ja Eurovisioon. Panustamine muutub veelgi mitmekülgsemalt vahetult enne lauluvõistluse algust, sest siis on pakkumisel panused ka paljudele eripanustele.

Näiteks on võimalik raha panustada milline Baltikumi riik saab parima koha või teha panuseid ka iga laulu kogutud punktisumma osas. Loomulikult on saadaval ka vastasseisude ennustused, kus riigid võistlevad duellis omavahel ja ennustaja peab ära arvama, milline riik saab kõrgema koha.

Enne kui Eurovisioon algab teevad kihlveokontorid pakkumisi ja kampaaniad, mille käigus antakse näiteks tasuta võimalus võitjat ennustada. Kõik pakkumised ja panused on samas kohas kus spordiennustus.

Need on kihlveokontorite arvates Eurovisiooni top 10 tulemused

RiikKoefitsient
🇸🇪 Rootsi1.48
🇫🇮 Soome4
🇺🇦 Ukraina13
🇮🇱 Iisrael19
🇪🇸 Hispaania34
🇫🇷 Prantsusmaa34
🇳🇴 Norra41
🇮🇹 Itaalia151
🇬🇧 Suubritannia151
🇦🇹 Austria151
🇪🇪 Eesti1001
Uuendatud 12. mai 2023 16:45

Tavaliselt suudavad eksperdid rahva ja žürii arvamust üsna hästi hinnata ja esiotsa kohti vaid väheste eksimustega paika panna. Sellised on spordiennustus lehtede hetke ennustused tulemustele. Järjekord on suurimast favoriidist kuni ekspertide hinnagul kümnenda kohani.

Rootsi: Loreen – Tattoo

Paljude jaoks on “Tattoo” palju parem laul kui Loreeni Eurovision 2012 võidulugu “Euphoria”. Palju võimsam ja dramaatilisem laul ning lavaesitlusega, mis oli Melodifestivaleni finaalis, see laul tuksub ja hingab, kuni kasvab koos lavaefektidega hiiglaslikuks kulminatsiooniks.

Loreen on oma lauluga suurfavoriit, sest hetkel toob panus 10 eurot võiduna tagasi raha vaid 18 eurot. Seega kui soovid just suurima võidusoosiku peale panuse teha, siis panusta Rootsi võidule.


Soome: Käärijä – Cha Cha Cha

See on selle aasta kõige huvitavam ja loomingulisem laul. “Cha Cha Cha” on hüpnootiline ja meeldejääv. See on segu tantsust, räpist ja rokist ning see laul kasvab ja kasvab. Soome eelvoorus oli Käärijäl nii võimas esitlus, et “Cha Cha Cha” võitis ülikergelt. Soomele tehtud panus annaks võidu korral panuse tagasi 4,33-kordselt.


Ukraina: Tvorchi – Heart of Steel

Üks esimesi, kui mitte esimene, avaldatud laule ja sellest ajast alates on seda oluliselt uuendatud, mis pole üldiselt hea märk. Üsna tormiline R&B esitus. Eks ole näha, kas Euroopa on eelmise aasta Eurovisioon lauluvõistlusega oma kaastunde hääled Ukrainale ära andnud ja selle aasta Eurovisioon põhineb seekord ainult muusikal.

Panused Eurovisiooni lauluvõistluse puhul neile, kes saavad rahvahääletusel kindlasti palju rahva tuge on alati hea valik. Panus 10 eurot tooks Ukraina puhul raha tagasi 7,5-kordselt.


Hispaania: Blanca Paloma – Eaea

See on vastuoluline esitus, sest paljude jaoks tundub see laul lihtsalt suvalise mürana. Samas on ka palju neid, kellele selline musikaalne kaos meeldib. Eurovisioonil saab ju tihti otsustavaks laulu fännide hulk, mitte see kui paljusid inimesi see laul täiesti külmaks jätab. Hea uudis on kindlasti see, et esitaja Blanca oskab kahtlemata suurepäraselt laulda. Hispaaniale tehtud panus annaks võidu korral panuse tagasi 12-kordselt.


Norra: Alessandra – Queen of Kings

Alguses tundub see esitus veidi malbe ja lihtne, kuid see laul kasvab kiiresti. Refrään on meeldejääv, kogu vokaalne esitus on tippkvaliteediga ja Alessandra ise on väga karismaatiline. See on kokkuvõttes üsna mõjuv segu. Norrale asetatud panus annaks võidu korral panuse tagasi 17-kordselt.


Iisrael: Noa Kirel – Unicorn

Unicorn on sarnase tantsulugu ja sisaldab laulu lõpus ühte osa, mis võimaldab kuulajatele nii saalis kui ka kodudes teha pikk tantsurutiin. Vokaal on suurepärane ja see on esitatud osavalt. Seda esitust ja seda laulu saab kindlasti olema huvitav otseülekandes näha. Iisraeli laulule pandud panus annaks edu korral panuse tagasi 29-kordselt.


Prantsusmaa: La Zarra – Évidemment

Selles laulus on joovastav rütm ning paljudele meeldib, et ESC (Eurovision Song Contest) on võimalus ka prantsuse keelt kuulda. Tõenäoliselt ootad kuulates, et laul kulmineeruks, aga seda ei juhtugi ja see ilmselt hoiab ära esikoha võitlusesse sekkumise. Prantsusmaale tehtud panus annaks võidu korral panuse tagasi 31-kordselt.


Austria: Teya & Salena – Who The Hell Is Edgar?

Allegooria naissoost laulukirjutajate kehvadest tasudest ja tunnustusest muusikatööstuses, kasutades metafoorina tuntud Ameerika poeeti Edgar Allan Poe’d. Esituse silmapaistvuse jaoks tuginetakse loo meeldejäävale ja omapärasele olemusele, sõnade “Poe, Poe, Poe” kummitama jäämisele ning Teya & Salena karismale. Austria laulule pandud panus annaks võidu korral sinu panuse tagasi 34-kordselt.


Tšehhi: Vesna – My Sister’s Crown

Laul soost ja soolistest erinevustest. Vesna on folk popbänd, mis tegutseb 7 aastat. Bänd on saanud oma kodumaal mitmeid auhindu. See on üsna sõltuvust tekitav ja mõjuv laul suurepäraste folk-elementidega, Tšehhi laulule tehtud panus annaks võidu korral sinu panuse tagasi 36-kordselt.


Suurbritannia: Mae Muller – I Wrote A Song

Joovastava rütmi, “Da Da-Da Da-Da Day” ja laulja Mae Mulleri klassikalise inglise keele aktsent muudavad selle loo köitvaks. Laulu sõnum ise on ka lahe: “Ära vihasta, kirjuta selle asemel laul”. Korraldajariigi ehk Suurbritannia laulule tehtud panus annaks võidu korral sinu panuse tagasi 51-kordselt. Korraldajad saavad tavaliselt palju viisakushääli, seega panus Suurbritannia edusse ei pruugigi olla väga hullumeelne.

Eesti Laulu võitnud Alika ei mahu oma looga “Bridges” ennustustabelite kõige teravamasse tippu. Ei ole kedagi, kellele ei meeldiks Alika suurepärane ja veatu esitus, kuid paljud on laulu enda suhtes suhteliselt ükskõiksed. Kindlasti peaks Eesti laul meeldima aga rahvusvahelisele žüriile, kelle ülesandeks on just punkte anda paljuski esituse kvaliteedile.

Alikale ennustatakse nappi edasipääsu poolfinaalist finaali ja kuna seekord annab žürii punkte alles ja ainult finaalis, peaks see just finaaliks jätma Eesti laulja kvaliteetsele esitusele paremad võimalused. Midagi ei tule aga tasuta ja esmalt on vaja poolfinaalist teenida edasipääs finaali.

Panused oma enda riigi loole on alati seotud emotsioonidega ja usaldusega, et kodumaal hinnatud laulud on mõistetavad ka Eurooplase jaoks. Kui sina usud, et Eesti saab teist korda suure Eurovisiooni võitjaks, siis panusta Alika võidule koefitsiendiga 251.

Korduma kippuvad küsimused

Vaatame siinkohal lähemalt, mis on Eurovisiooniga seoses kõige sagedamini korduma kippuvad küsimused ja anname neile loomulikult ka vastused.

Kus toimub Eurovisioon?

Selle aasta Eurovisioon toimub Inglismaal Liverpoolis. Kõik kolm üritust toimuvad Liverpooli M&S Bank Arenal, mis mahutab 11 000 inimest.

Millal toimub Eurovisioon?

Eurovisiooni finaal toimub laupäeval, 13. mail, pärast kahte poolfinaali. Esimene poolfinaal leiab aset teisipäeval, 9. mail ja teine neljapäeval, 11. mail

Mis kell algab Eurovisioon?

Nagu tavaks saanud algavad kõik kolm üritust kell 22:00 vastavalt oma toimumise kuupäevale. Loomulikult kannab nii kahte poolfinaali kui ka finaali Eesti televaatajate jaoks otse üle ka ETV.

Olulised viited

Siin on mõned olulised viited, kust leiab informatsiooni Eurovisiooni lauluvõistluse kohta.

Eurovisiooni ametlik veebileht: https://eurovision.tv/

Eesti Laulu leht: https://etv.err.ee/1608834931/eesti-laul-2023

Põnevad faktid Eurovisiooni ajaloost: https://menu.err.ee/1088431/eurovisioon-65-ponevaid-fakte-lauluvoistluse-ajaloost

Eurovisiooni ametlik kanal Youtube`is, kus saab kõiki osalevaid lugusid tasuta kuulata: https://www.youtube.com/@EurovisionSongContest

Nii spordiennustus kui ka Eurovisioonile panustamine peaks alati olema meelelahutuslik. Seega panusta alati vastutustundlikult. Kui tunned, et panus või korduvad panused ja ennustamine ei ole enam sinu kontrolli all, võid võtta ühendust Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskusega aadressil https://15410.ee/