Jalgpalli MM 2022

Selle aasta üks suuremaid spordisündmusi on kindlasti FIFA jalgpalli MM 2022, mis toimub esmakordselt Kataris. Kasiino.com teeb sellest oodatud suurturniirist siinkohal lühikese ülevaate. Vaatame lähemalt, kes on kihlveokontorite arvates favoriidid ja millised on turniiri alagrupid.

Eriliseks teeb need jalgpalli maailmameistrivõistlused ka see, et need toimuvad suve asemel hilissügisel ja talvel keset tippliigade hooaegu. Põhjuseks on loomulikult see, et Katar on üks planeedi kuumemaid kohti.

Andmaks jalgpalli MM turniiril osalevatele jalgpalluritele võimaluse sellises kuumuses mängida, toimuvadki FIFA maailmameistrivõistlused veidi jahedamal aastaajal. Kuumuse eest aga Katar sellele vaatamata mängijaid lõpuni ei säästa.

Kes võidab 2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused?

Jalgpalli MM 2022 on paljud inimesed turniiri pärast põnevil ajanud, arvestades, et see toimub vaid kord nelja aasta jooksul.

Fännid toetavad alati omasid, aga fännid ei ole tavaliselt kõige erapooletum osapool parima meeskonna ennustamisel. Tasub pöörduda ekspertide poole. Niisiis, kes tõenäoliselt võidab?

2022. aasta jalgpalli MM turniiri favoriidid

Võib-olla oled jälginud erinevate riikide jalgpalli maailmameistrivõistlused finaalturniirile jõudmist ja nüüd pead valima turniiril oma lemmiku, kellele pöialt hoida ja keda toetada.

Ennustustabel kihlveokontorites on aga tegelikult parim võimalik indikaator hindamaks millisele meeskonnale toimub suurem panustamine. Tabel näitab, et Brasiilia võimalusi hinnatakse kõige kõrgemalt. Kuid maailmameistrivõistlused on alati kaasa toonud üllatusi ja erandiks ei ole ilmselt ka 2022. aasta maailmameistrivõistlused.

Suuri üllatusi juhtub jalgpalli MM turniiril harva, mistõttu tasub pilgud pöörata turniiri parimate meeskondade leidmiseks just neile riikidele, kellel on rikas jalgpalli ajalugu. Siin on ekspertide nägemuses Jalka MM 2022 turniiri favoriitide nimekiri.

Brasiilia

Brasiilial on kindlasti on mõned jalgpalli MM 2022 turniiri parimad mängijad, näiteks Gabriel Jesus. See pole veel kõik, sest neil meeskonnas ka jalgpalli üks suurimaid talente Neymar.

Meeskonna keskväli ja kaitse paistavad endiselt tugevana. Kui ajalugu võtta aluseks, võime ilmselt näha seda kuidas see meeskond pääseb taaskord finaali. Spordiennustus annab suurimale favoriidile panustajate jaoks ka kõige madalamad koefitsiendid.

Prantsusmaa

Prantsusmaa, olles tiitlikaitsja, on kindlasti meeskond, mida tasub väga tähelepanelikult jälgida.

Prantsusmaa jaoks pole aga kõik roosiline olnud, arvestades, et Taani on neid viimasel ajal kaks korda võitnud. Need meeskonnad kohtuvad ka FIFA jalgpalli MM 2022 ajal juba alagrupis. Seega liiga lihtsaks ei saa Prantsusmaa teekonda kindlasti ennustada ja neil tuleb pingutama hakata juba alagrupifaasis.

Prantsusmaal on mure ka võtmemängijate vigastuste pärast. Vigastanute hulka kuuluvad Paul Pogba, Jules Konde ja N’Golo Kante. Mbappé suhtumise ja teiste mängijate kohta on samuti õhus palju erinevaid küsimusi.

Argentiina

Lionel Messi ja tema meeskonnakaaslased näivad ajalooloselt MM-il grupifaasi viikidega rahul olevad. 2022. aasta maailmameistrivõistlused viivad nad seekord vastamisi Mehhiko, Saudi Araabia ja Poolaga. See on Argentiinale hea võimalus näidata, et neil on siiski võitmiseks vajalik tase endiselt olemas, arvestades, et neil on ka alati meeskonnas olnud suurepäraseid mängijad.

Robert Lewandowski ja tema tugeva Poola meeskonnaga aga ei saa olema lihtne. Argentiina on siiski oma tegemistes vähemalt sama hea, kui arvestada, kuidas neil minevikus on läinud. Vaatame, kuidas kujunevad 2022. aasta maailmameistrivõistlused Argentiina jaoks ja peame meeles, et meeskonnal on suur potentsiaal olla see meeskond, kes lõpuks võidutrofee oma pea kohale tõstab.

Hispaania

Hispaania kuulub nende riikide hulka, kes peavad juba alagrupifaasis vastamisi minema tugevate vastastega. See on kindlasti üks 2022 FIFA maailmameistrivõistluste oodatumaid mänge ja titaanide kokkupõrge, kui avaringis minnakse vastamisi Saksamaaga.

Rahvuste liiga võitmine andis meeskonnale palju enesekindlust, mida ta vajas maailmameistrivõistluste jaoks. Muidugi on Hispaania puhul küsimusi ründeformatsiooni kohta, kuid keskväljal on meil mitu loomingulist talenti, näiteks Luis Enrique, kes võib oma mänguga peaaegu üksi aidata 2022. aastal meeskonna igas mängus võidule viia.

Jalgpalli MM 2022 kihlveopakkumised

Jalgpalli maailmameistrivõistlused teeb alati põnevaks võimalus oma ennustus teha mõne kihlveokontori kaudu. Loomulikult on võimalik juba praegu teha spordiennustus paljudele alagrupi mängudele.

Kuid jalgpalli MM 2022 panused ei piirdu ainult mängude tulemuse ennustamisega. Arvestades toimuva jalka MM turniiri suurt populaarsust on võimalik teha ka palju eriennustusi. Näiteks on võimalik ennustada, kes võidab kuldse jalgpallisaapa ehk lööb jalgpalli MM turniiri jooksul kõige rohkem väravaid.

Alagrupid

MM 2022 toimub Kataris 20. novembrist 18. detsembrini. Kaheksas alagrupis võistleb kokku 32 võistkonda. Võõrustaja Katar mängib turniiri ajakava järgi juba esimeses mängus, kui vastaseks tuleb Ecuador.

2022. aasta MM algab niisiis 32 meeskonnaga kaheksas neljaliikmelises grupis:

  • A-alagrupp: Katar, Ecuador, Senegal, Holland
  • B-alagrupp: Inglismaa, Iraan, USA, Wales
  • C-alagrupp: Argentina, Saudi Araabia, Mehhiko, Poola
  • D-alagrupp: Prantsusmaa, Austraalia, Taani, Tuneesia
  • E-alagrupp: Hispaania, Costa Rica, Saksamaa, Jaapan
  • F-alagrupp: Belgia, Kanada, Maroko, Horvaatia
  • G-alagrupp: Brasiilia, Serbia, Šveits, Kamerun
  • H-alagrupp: Portugal, Ghana, Uruguay, Lõuna-Korea

Igast alagrupist pääseb sõelmängudele ehk play-offi kaks paremat, kes seejärel selgitavad play-off süsteemis jalgpalli MM 2022 võitja.

Tugeva meeskonna olemasolu on üldiselt olnud MM-i võidu retsept varemgi. Kuid mõnikord ei piisa tugevast meeskonnast. Koostööks ja turniiri võitmiseks peavad meeskonnakaaslased olema ühtehoidvad ja nendele meeskondadele, kes võistkonnahinge saavutamisele ei panusta, lõppeb turniir tavaliselt teistest varem.

Siiski võib näha mõnda riiki võitmas maailmameistrivõistlustel rohkem kui teisi. Brasiilia on viis korda maaimameistriks tulnud. Saksamaa ja Itaalia on saavutanud seda neli korda.

Erinevalt Euro 2020 turniirist selgitakse jalgpalli FIFA MM 2022 turniiril ka kolmanda koha võitja ja pronksimäng toimub 17. detsembril 2022. aastal.

FIFA jalgpalli MM 2022 finaal toimub 18. detsembril. Jalka MM finaal on tõenäoliselt üks vaadatumaid sprodiülekandeid 2022. aastal.

Katari MM-staadionid

Turniiri 64 kohtumist toimuvad kaheksal mängupaigal – Al Bayti staadion, Khalifa rahvusvaheline staadion, Al Thumama staadion, Ahmad Bin Ali staadion, Lusaili staadion, staadion 974, Education City staadion ja Al Janoubi staadion.

2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste piletid

Jalgpalli MM ei ole fännide jaoks kunagi odav lõbu. Ükskõik, kus seda peetakse, tõstab suur nõudlus nende hinnad tasemele, mis peletab paljud potentsiaalsed külastajad eemale.

Piiratud majutusvõimaluste ja Dohasse lendamise alternatiivide puudumise tõttu jäävad paljud fännid Katari maailmameistrivõistlustel osalemisest eemale.

Mängude sissepääsu hind on fännidele väikseim mure. Kohalikud saavad sooduspileteid, kuid kõigile teistele maksavad alagrupietapi mängud 70–220 dollarit ja väljalangemismängud 600–1600 dollarit.

Praegu on jalgpalli maailmameistrivõistlused 2022 turniiri enamik mängudest juba välja müüdud, välja arvatud veel paar alagrupimängu.

Kust 2022. aasta MM-i otseülekandes vaadata?

FIFA jalgpalli MM 2022 on suure populaarsusega ka telepubliku jaoks, kes soovivad mänge otse oma teleritest vaadata.

Eestis on 2022 jalgpalli maailmameistrivõistlused ERR-i kanalis ja otseülekanne on kõigis kõigist FIFA jalgpalli MM 2022 mängudest alates Katar-Ecuador mängust turniiri esimesel päeval.