Hoki Totalisaator – Boonused ja Strateegia

Jäähokit on sageli nimetatud ka maailma kiireimaks mänguks. Ja tõesti on raske leida spordiala, mis oleks kiirema mängutempoga, kus oleks rohkem füüsilist kontakti ja mis pakuks vaatajale rohkem põnevaid elamusi kui hoki.

Ilmselt pole üllatav, et jäähoki populaarsus on suurem riikides, kus on külmad talved. Eriti armastatud spordiala on jäähoki Põhja-Ameerikas ning Ida- ja Põhja-Euroopa riikides. Jäähokis on klubide tasemel kasutusel täpselt samasugune klubide ja rahvusvaheliste võistluste formaat nagu jalgpalliski ja ka panustamiseks pakutavad turud on seepärast väga sarnased.

Jäähoki panustamislehelt leiad väga rohke arvu erinevaid panustamisvõimalusi. Osad neist on kasutuses ainult hokis, osad on aga üldisemad. Allpool kirjeldame populaarsemaid jäähoki turge.

Liigade/sarjade võitjad

Selle panuseliigi puhul saad panustada tiimile, kes Sinu meelest võidab liiga, karikasarja või ka karikasarja osa. Igal jäähokihooajal on Sul võimalus teha mitu sellist panust.

Hockey Goalie

Rahvusvahelisel tasandil peetakse kord aastas jäähoki maailmameistrivõistlusi. Lisaks on jäähokiturniir alati ka üks suurimaid tõmbenumbreid iga nelja aasta järel toimuval taliolümpial. Enamasti saad panustada nii põhiturniiri kui ka alagrupi- ja muude osaturniide tulemustele.

Maailma populaarseimas hokiliigas NHL-is saad esmalt mõlemas kahes konverentsis ennustada divisjonide võitjaid. Seejärel saad ennustada playoffide võitjat. Playoffides osalevad iga konverentsi kaheksa parimat ja iga miniduelli kaotaja langeb võistluselt välja. Mõlema konverentsi viimased kaks mängu jäänud meeskonda võitlevad konverentsifinaalides konverentsi võitja tiitlile. Ida konverentsi võitja teenib Walesi Printsi karika ja Lääne konverentsi võitja saab endale Clarence S Campbelli karika. Need kaks meeskonda võitlevad omavahel professionaalse hoki mainekaima, Stanley Cupi karika peale.

Kõigis teistes suuremates hokiliigades (nt Kontinental Hockey League, Rootsi hokiliiga või American Hockey League) kulgeb hooaeg üsna sarnase mudeli järgi ja ka panustamisvõimalused on üsna identsed.

Matši võitja

See on kindlasti jäähoki panustest lihtsaim… aga ka väikese konksuga. Selle turu puhul valid matši võitjat, aga lisatingimusega, et võitja peab selguma 60 minuti pikkuse normaalaja jooksulAlgajad panustajad küsivad sageli, kas jäähokimatš võib viiki jääda. Kuigi šõumatšides on viigid vahel võimalikud, siis ühelgi turniiril jäähokimäng viigiga lõppeda ei saa ja kui mängu normaalaeg lõppeb viigiga otsustatakse võitja kuldse värava reegli alusel lisaajal. See tähendab, et mängu võidab see võistkond, kes lööb esimesena värava.

Nii et kui mäng näiteks normaalaja kolme 20-minutise kolmandiku järel viigis on, kaotaks Su panus isegi siis, kui võistkond, kellele panuse tegid, lisaaja järel mängu võitma peaks.

Händikäpid

Kuigi ingliskeelset panustamiskeskkonda kasutades võid jäähoki händikäppe otsides sattuda kokku segadust tekitava mõistega puck line handicap, on jäähoki händikäpi põhimõte täpselt samasugune nagu iga teise ala händikäpi oma. Siingi antakse eeldatavale nõrgemale võistkonnale väike punktieelis.

Enim kasutatav händikäpi väärtus on 1,5. See tähendab, et kui teed nõrgemale tiimile panuse, siis selleks, et see panus oleks võidukas, ei tohi nad kaotada rohkem kui ühe väravaga. Favoriidi händikäpiks määratakse sel juhul -1.5, mis tähendab, et kui teed panuse neile, peavad nad võitma vähemalt 2 väravaga.

Väravate arv üle/alla x värava

Selle panuse puhul pead valima, kui palju vastavas mängus (vähemalt või maksimaalselt) väravaid lüüakse. Tavaliselt on selle panusetüübi puhul (sarnaselt händikäpiga) kasutusel ,5 lõpuga väärtused. Näiteks üle/alla 4,5 värava. Kui teed niisuguse turu puhul panuse valikule üle 4,5 värava ja mäng lõppeb näiteks 3:2, siis Su panus võidab. Kui mäng lõppeb aga näiteks tulemusega 4:0, siis Su panus kaotab.

Täpne lõpptulemus

Selle panuseliigi puhul pead panustama tulemusele, millega mängu normaalaeg Sinu arvates lõppeb. Kui arvad, et normaalaeg lõppeb viigilise tulemusega, võid ka sellele panuse teha.

Hoki totalisaatorid eestis

Eestis leidub lai valik ja totalisaatoreid kellest oleme teinud ka põhjalikud ülevaated.

Mõned populaarsemad spordiennustuse pakkujaid on:

Otsi koefitsientidest peidetud väärtusi

See, et kihlveokorraldaja mingit võistkonda soosikuks peab, ei tähenda tingimata, et see võistkond võidab. Üks reegleid, mida Sul tasub meeles pidada, on asjaolu, et peaaegu kõigil võistkonnaaladel annavad kihlveokorraldajad oma koefitsiente luues väikese eelise sellele tiimile, kes koduväljakul mängib.

Alati ei pruugi aga koduväljaku eelis sugugi nii määrava tähtsusega olla. Selleks, et kaalutletud valikuid teha, tutvu enne panustamist meeskondade omavaheliste matšide tulemusega. Vaata, millises vormis on „kodumeeskond“ sellel hooajal varem olnud ja kuidas „külalismeeskonnal“ läinud on. Kas ühel või teisel meeskonnal on esinenud suuremaid või väiksemaid vormikõikumisi jne.

Kokkuvõte

Nagu iga teise spordiala peale panustades nii ka jäähokis toob Sulle edu eelkõige läbimõeldud tegutsemine. Uuri statistikat ja ära tee panuseid huupi. Kui tunned, et kõigil suurematel liigadel silma peal hoida ei suuda, vali välja üks liiga või kas või üks võistkond, kelle tegemisi täpsemalt jälgida. Pea meeles, et võidule viib panuste kvaliteet, mitte nende kvantiteet!