2018. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused

kasiino.com FIFA WORLD CUP 2018

Juuni keskel algab üks selle aasta vaieldamatuid spordi suursündmusi – FIFA jalgpalli maailmameistrivõistlused, mis sel korral toimuvad esmakordselt Venemaal. Iga endast lugupidav jalkafänn veedab MM-I toimumisperioodil suure osa oma päevadest teleri ees otseülekandeid jälgides ja lemmiktiimidele pöialt hoides ning loomulikult lisavad paljud mängijad oma elamusele põnevust ka matšide tulemustele panustades.

Seekordne turniir on 21. FIFA korraldatav MM. Jalgpallimatšid toimuvad 11 Venemaa linnas –Volgogradis, Jekaterinburgis, Moskvas, Nižni-Novgorodis, Kaliningradis, Kaasanis, Saranskis, Peterburis, Samaras, Sotšis ja Doni äärses Rostovis.  MM algab 14. juunil ja finaal peetakse 15. juulil.

Kõigest kuu aja jooksul saad kaasa elada 64 põnevale matšile, milles võtavad omavahel mõõtu 32 võistkonda, teiste hulgas ka korraldajamaa Venemaa. Jalgpalli MM toimub iga nelja aasta järel ja on kahtlemata kogu spordimaailma üks põnevamaid ja oodatumaid sündmuseid. MM-i ajalugu ulatub ligi 90 aasta taha ning see on miljonite jalgpallisõprade jaoks ilma igasuguse kahtluseta kõige olulisem jalgpallisündmus.

Eelmine jalgpalli MM toimus 2014. aastal Brasiilias. Tookord tuli võitjaks Saksamaa meeskond, kes nüüd oma tiitlit kaitsma asub. Sakslaste kontol on neli MM-tiitlit, aga liidrid on selles arvestuses brasiillased, kes on MM-I võitnud viiel korral.

KUST SAAB JÄLGIDA JALGPALLI 2018. AASTA MAAILMAMEISTRIVÕISTLUSI?

Eestis kannab kõik mängud otsepildis üle Eesti Tekevisioon, aga soovi korral on Sul kindlasti võimalik mänge jälgida ka rahvusvaheliste spordikanalite või mitmete internetisaitide kaudu. Näiteks kolm Venemaa telekanalit kannavad MM-i matše üle YouTube’i vahendusel. Nende Youtube’I kanalid leiad alltoodud linkidelt.

YouTube’i kanalid:

Mängude ajakava:

Mängude ajakava leiad FIFA 2018. aasta maailmameistrivõistluste ametlikult saidilt.

Kuidas koondised gruppidesse jaotatakse?

Kõik 2018. aasta jalgpalli MM-il osalevad võistkonnad paigutatakse ühte kaheksast alagrupist (A-H). Igas alagrupis on neli koondist, kes kõik üksteisega ühe matši peavad – igas alagrupis peetakse kokku 6 mängu ja kokku on alagrupimänge 48.

Alagrupimängud lõppevad 28. juunil ja seejärel langevad pooled võistkonnad konkurentsist. Igast alagrupist pääseb playoffi faasi edasi kaks parimat võistkonda – see tähendab, et kaheksandikfinaalis osalevad 16 võistkonda.

  1. juunil toimuvas MM-i avamängus lähevad vastamisi korraldajamaa Venemaa ja Saudi-Araabia koondised.

MM-i poolfinaalid peetakse Peterburis ja Moskvas 10. ja 11. juulil. 2018. aasta jalgpalli MM-i finaal toimub 15. juulil Moskvas.

MIDA PROGNOOSIVAD KIHLVEOKONTORID?

  1. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused Venemaal on kohe-kohe algamas. Heitsime pilgu kihlveokontorite koefitsientidele ja toome selle põhjal Sulle väikese ülevaate sellest, millise koondise šansse kõige paremaks peetakse.

Kõige suuremaks peetakse Saksamaa koondise võidutõenäosust. Nendele eduka panuse tegemise korral on Sinu võidukoefitsient 6,0. Headeks hinnatakse ka prantslaste ja brasiillaste võiduvõimalusi – nende koefitsient on võrdselt 7,0. Mõnevõrra väiksemaks peetakse Hispaania koondise võiduvõimalust – nende koefitsient on 9,0.

Muidugi saad panustada ka paljule muule, mitte ainult turniiri üldvõitjale. Ennustada võid nii kõigi alagrupimängude, kaheksandikfinaalide, veerandfinaalide kui ka poolfinaalide tulemusi. Ja igas mängus on omakorda lugematu hulk erinevaid panustamisvõimalusi – panustada saad nii täpsele lõpptulemusele, löödud väravate arvule kogu mängu või poolaja jooksul, mängijate resultatiivsusele ja paljudele teistele mängu statistilistele näitajatele.

MILLISTES EESTI ONLINE KASIINODES PANUSTADA SAAB?

Eestis saad jalgpalli MM-I tulemustele panuseid teha seitsmes online kasiinos:

MM-i ajalugu

FIFA jalgpalli maailmameistrivõistluste ajaloo alguspunkt oli 1928. aasta, kui võeti vastu otsus MM-i iga nelja aasta järel korraldama hakata. Pärast kaks aastat kestnud ettevalmistusi toimusid 1930. aastal Uruguais ajaloo esimesed maailmameistrivõistlused. Meistrivõistlustel osales toona kõigest 13 koondist. Ajapikku kujunes esialgsest pisikesest turniirist aga kogu maailma haarav üritus. Nüüdseks osalevad   MM-i alagrupimängudes enam kui 200 riigi koondised kõigilt mandritelt. Valikmängude tsükkel kestab kaks aastat ja selle tulemusel jäävad sõelale 32 MM-il osalevat võistkonda.

Kogu turniiri ajaloo jooksul (alates 1930. aastast) on selle võita suutnud kõigest kaheksa riigi koondised: Argentiina, Brasiilia, Inglismaa, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Hispaania ja Uruguai. Enim võite – viis – on kogunud Brasiilia, neli korda on võitjaks tulnud Saksamaa ja Itaalia.