Mis on vastutustundlik mängimine?

Kui hasartmängufirma soovib, et tema kliendid tunneksid end keskkonnas turvaliselt ja usaldaksid kasiino motiive, jagab firma kindlasti informatsiooni selle kohta, kuidas end sõltuvusse jäämise eest kaitsta. Lisaks nõuannetele peaks märgitud olema kindlasti professionaalset abi pakkuva(te) institutsiooni(de) andmed. Kui tegemist on ulatuslikuma kliendibaasiga veebikeskkonnaga, pakutakse enamasti ka keskkonnapõhiseid limiteerimisvõimalusi, näiteks enesevälistuse võimalust, sissemakse- ja/või kaotuslimiite, ainult valitud toodete blokeerimist jms.

Mis on enesevälistus?

Suuremad hasartmängusaidid pakuvad kõikidele oma klientidele soovi korral ka konto teatud ajaks blokeerimist. Olenevalt saidist on saadaval kindlad perioodid, mille valimisel ja kinnitamisel sulgub konto ning kliendil ei ole sellele võimalik mitte mingil viisil enne märgitud ajaperioodi lõppu ligi pääseda. Enesevälistuse lõppedes aktiveerub konto automaatselt ning klient saab keskkonda edasi kasutada.

Mis on Maksu-ja Tolliameti hasartmängupiirang?

Eesti Maksu- ja Tolliametis on igal inimesel võimalik seada keeld kõikidest hasartmängukorraldajatest eemale hoidmiseks. Ainus valdkond, millele piirangut seada ei ole võimalik, on kiirloterii. EMTA piirangu saab seada ajavahemikuks 6-36 kuud ning seda saab teha vaid isik iseenda jaoks, kolmandad osapooled selleks õigust ei oma. Piirangu saab seada kas e-maksuametis, mängukohtades (nt kasiinodes) või Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroos. Selle piirangu endale seadnud isikul ei ole lubatud piirangu perioodi jooksul siseneda ühtegi mängukohta füüsiliselt ega ka avada/kasutada ühtegi veebikeskkonas olevat hasartmängukontot.

Mis on sissemakselimiit?

Sissemakselimiit on lisaks enesekeelamisele üks populaarsematest mõistliku mängimise tööriistadest. Sellega on Sul võimalik seada piirang summale, mida saad lubada valitud peroodi jooksul oma kontole sisse maksta. Pane aga tähele, kas Sinu poolt valitud kasiino sissemakselimiit võtab arvesse väljamakseid (näiteks kui sead limiidiks 10 €, kuid teed väljamakse 100 €, siis saad sisse maksta 110 €) või mitte (sõltumata väljamaksetest saad sisse maksta ainult 10 €).

Mis on kaotuslimiit?

Kaotuslimiit on summa, mida lubad endal hasartmängusaidil kaotada. See ei ole seotud sissemaksetega, vaid ainult summaga, mida oma bilansist päevas/nädalas (või muu valitud perioodi jooksul) kaotada võid.

*Vahel võidakse lisaks kaotuslimiidile või selle asemel pakkuda panustamise limiiti, mis on sarnane, kuid võtab arvesse kõiki veebisaidil tehtud panuseid, olenemata sellest, kas võidad või kaotad.